Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 września 2006, 13:13

autor: Jiker

Peter Moore: "Jesień nie przyniesie obniżki ceny Xboxa 360"

„Tegoroczna jesień nie przyniesie żadnej obniżki ceny Xboxa 360”, stwierdził Peter Moore, wiceprezes Microsoftu ds. serwisów interaktywnych, kilka godzin po zakończeniu niedawnej konferencji zorganizowanej w ramach imprezy X06.

Tegoroczna jesień nie przyniesie żadnej obniżki ceny Xboxa 360”, stwierdził Peter Moore, wiceprezes Microsoftu ds. serwisów interaktywnych, kilka godzin po zakończeniu niedawnej konferencji zorganizowanej w ramach imprezy X06.

Jest to kolejne tego typu zapewnienie, które zostało wygłoszone w ostatnim czasie przez przedstawiciela koncernu z Redmond. Zapewnienie to należy oczywiście traktować jako odpowiedź na liczne spekulacje, których dopuszczają się analitycy oraz właściciele sklepów rozprowadzających akcesoria związane z grami komputerowymi. Sugerują oni, że ostatnie informacje związane z konsolą PS3 (przesunięcie europejskiej premiery oraz zmniejszeniu ilości konsol w momencie startu w Japonii i USA) spowodowały, iż właśnie teraz, a już na pewno w ciągu najbliższych kilku tygodni, nadszedł najlepszy moment na podjęcie decyzji o obniżeniu ceny 360-tki. Moore oznajmił jednak, że taka decyzja nie jest w ogóle brana pod uwagę, a szefostwo Microsoftu jest zadowolone i ze sprzedaży Xboxa 360, i z jego ceny.

Nie można jednak tracić nadziei. Jak wiadomo, okres świąteczny przypada na kalendarzową zimę, której Moore w żadnej ze swych dotychczasowych wypowiedzi nie wykluczył. Być może już niedługo poznamy więcej informacji na ten temat.