Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 maja 2022, 14:43

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

PayPal ma kłopoty? Firma zwalnia pracowników

Korporacja PayPal, na której również swoje piętno odcisnął panujący kryzys gospodarczy, zwalnia pracowników.

Źródło: Pixabay/ @mohamed_hassan

Jak podaje serwis Bloomberg, firma PayPal podjęła decyzję o zwolnieniu pracowników zajmujących się zarządzaniem ryzykiem i operacjami. Zredukowana została liczba stanowisk m.in. w Chicago, Omaha czy Nebrasce. Według zamieszczonych informacji nie jest to niestety koniec czystek w amerykańskim przedsiębiorstwie oferującym usługi płatnicze. Bloomberg dodaje, że władze PayPal planują zwolnić kolejne 80 osób pracujących w siedzibie firmy w San Jose w Kalifornii.

Jak się okazuje, przedsiębiorstwo zatwierdziło owe cięcia etatów już w 2020 roku, jednak nastąpiły one dopiero teraz, gdy wzrost firmy wykazał oznaki spowolnienia i był w pierwszym kwartale tego roku najmniejszy od pięciu lat.

Powody zwolnień

Przyczyną tegoż spowolnienia okazał się brak dostępności niektórych produktów, spowodowany globalnym kryzysem w łańcuchu dostaw, a także fakt, że po złagodzeniu ograniczeń związanych z pandemią ludzie wrócili do zakupów w sklepach stacjonarnych.

Mimo że władze serwisu PayPal spodziewają się, iż odprawy związane ze zwolnieniami będą kosztować firmę ponad 100 mln dolarów, to w dłuższej perspektywie restrukturyzacja przyniesie korporacji oszczędności rzędu 260 mln dolarów w ciągu roku.

Nie tylko PayPal

Co ciekawe, przedsiębiorstwo to nie jest jedyną firmą technologiczną, która z powodu spowolnienia gospodarczego musi posunąć się do cięć etatów. Również tacy giganci, jak Microsoft, Meta czy NVIDIA, na własnej skórze odczuli problemy panujące na rynku.

PayPal ma kłopoty? Firma zwalnia pracowników - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.