Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 stycznia 2023, 13:10

Oszczędzanie energii w Xboksie nie podoba się niektórym politykom

Microsoft chce, by konsole Xbox oszczędzały energię, jednak niektórzy politycy w USA widzą w tym próbę zaangażowania konsolowych graczy w politykę klimatyczną.

Źródło fot. Javier Martinez / Unsplash
i
W SKRÓCIE:
  • Funkcje oszczędzania energii w konsolach Xbox są negatywnie komentowane przez niektórych polityków w USA.

Microsoft wprowadzi w konsolach Xbox Series X/S i One nowe funkcje, pozwalające oszczędzać energię, by w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę do walki ze zmianami klimatu i pomóc graczom zmniejszyć rachunki za prąd. Gigant z Redmond chce osiągnąć status firmy zeroemisyjnej do 2030 roku i jest to jeden z kroków do zrealizowana tego celu. Jednak wyraźnie nie spodobało się to republikanom w USA. Nowe funkcje w Xboksach zinterpretowali jako wciąganie konsolowych graczy w politykę klimatyczną.

Najpierw kuchenki gazowe, potem kawa, teraz strzelają do twojego Xboxa. – senator Ted Cruz, Twitter

Nowe tryby oszczędzania energii dostępne po aktualizacji oprogramowania Xboksów pozwalają im wyłączać się całkowicie lub decydować o czasie przeprowadzenia konserwacji, na przykład odkładając to do chwili, gdy więcej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Ta jednorazowa aktualizacja ustawień zasilania zmniejszy zużycie energii, gdy konsola jest wyłączona, i nie wpłynie na wydajność, rozgrywkę ani zdolność konsoli do otrzymywania nocnych aktualizacji systemu, gier lub aplikacji. Funkcje zdalne są obsługiwane, gdy konsola jest włączona. Jednak zdalne wybudzanie nie jest możliwe, gdy konsola jest wyłączona. – Blaine Hauglie, kierownik programu technicznego w Xbox

Choć to inicjatywa prywatnej firmy, bardziej konserwatywni politycy przyrównują ją do ograniczenia używania kuchenek gazowych, co rzekomo ma planować administracja Prezydenta USA, Joego Bidena.

Chcą zabrać wam broń. Chcą zabrać wasze kuchenki gazowe. A teraz chcą zabrać waszego Xboksa – Troy Nehls, kongresmen z Teksasu (źródło)

Próbują zwerbować wasze dzieci do polityki klimatycznej. – Jimmy Failla, ekspert telewizyjny, autor i gospodarz programu „FOX Across America with Jimmy Failla” (źródło)

Konsole Xbox Series X znajdziesz na Allegro

Oczywiście nie ma przymusu korzystania z funkcji oszczędzania – użytkownik może skonfigurować konsolę wedle swojej woli. Nawet jeśli te ustawienia byłyby domyślne, budowanie wokół tego otoczki politycznej jest co najmniej dziwne. Ja osobiście dostrzegam tu jedynie wzmacnianie pewnej świadomości środowiskowej i ekologicznej, co w obecnych czasach nie wydaje się niczym złym.

Oszczędzanie energii w Xboksie nie podoba się niektórym politykom - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej