Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 grudnia 2015, 12:06

autor: Arantasar

NVIDIA wydała sterowniki GeForce 361.43 WHQL

Firma NVIDIA udostępniła nowe wydanie sterowników dla swoich kart grafiki. GeForce 361.43 WHQL wprowadzają szereg usprawnień związanych z technologiami wirtualnej rzeczywistości, poprawiają działanie gry Star Wars: Battlefront oraz aktualizują profile SLI między innymi dla Elite: Dangerous i Hard West.

Wydano sterowniki GeForce 361.43 WHQL. - NVIDIA wydała sterowniki GeForce 361.43 WHQL - wiadomość - 2015-12-22
Wydano sterowniki GeForce 361.43 WHQL.

Firma NVIDIA opublikowała nową wersję sterowników dla swoich kart grafiki. Chociaż są one oznaczone jako „Game Ready”, to jednak nie wnoszą zbyt wiele, jeśli chodzi o gry komputerowe, koncentrując się raczej na usprawnieniach związanych z technologiami wirtualnej rzeczywistości. W wydaniu GeForce 361.43 WHQL dodano obsługę GameWorks VR 1.1, co oznacza możliwość użytkowania kilku kart grafiki połączonych za pomocą interfejsu SLI w aplikacjach wykorzystujących wirtualną rzeczywistość z użyciem programowania OpenGL. Dodano również najnowszy SDK, czyli zestaw narzędzi dla programistów niezbędny w tworzeniu aplikacji dla urządzenia Oculus Rift.

Jeśli chodzi o najnowsze produkcje, to sterowniki poprawiają działanie gry Star Wars: Battlefront, która miała problemy z płynnością przy korzystaniu z technologii SLI. Przy okazji zaktualizowano profile SLI takich produkcji jak Bless, DayZ, Dungeons Defenders II, Elite: Dangerous czy Hard West.

Nvidia dodaje, że osoby, które korzystają z układów graficznych opartych mikroarchitekturze Fermi i zainstalowały już listopadową aktualizację dla systemu operacyjnego Windows 10, mogą korzystać z modelu sterowników dla kart graficznych (WDDM) w wersji 2.0, który został wydany na początku tego roku. Rozwiązanie przewidziane jest dla komputerów wyposażonych w jedną kartę grafiki lub w wiele, jednak z wykluczeniem technologii SLI.

Oprogramowanie w wersji 361.43 WHQL wspiera karty grafiki GeForce z serii 900, 800M, 700, 600, 500, 400 wraz ich mobilnymi odpowiednikami (gdzie dotyczy). Sterowniki można pobrać za pośrednictwem programu GeForce Experience bądź z poniższych źródeł:

Szczegółową listę zmian można znaleźć w tym miejscu.