Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 listopada 2010, 10:15

autor: Jiker

NVIDIA prezentuje nowy, tajemniczy układ graficzny

Uczestnicy ostatniej edycji imprezy PDXLAN 16.5 (5-7 listopada) byli świadkami szerszej prezentacji możliwości nowego chipu graficznego NVIDIA, będącego według koncernu „najszybszą kartą grafiki działającą na bazie DirectX 11”. Całość została uwieczniona na filmie opublikowanym na łamach Youtube’a. Choć nie podano nazwy układu, w kuluarach spekuluje się, że to co widzieli zgromadzeni to GeForce GTX 580.

Uczestnicy ostatniej edycji imprezy PDXLAN 16.5 (5-7 listopada) byli świadkami szerszej prezentacji możliwości nowego chipu graficznego NVIDIA, będącego według koncernu „najszybszą kartą grafiki działającą na bazie DirectX 11 ”. Całość została uwieczniona na filmie opublikowanym na łamach Youtube’a. Choć nie podano nazwy układu, w kuluarach spekuluje się, że to co widzieli zgromadzeni to GeForce GTX 580.

NVIDIA prezentuje nowy, tajemniczy układ graficzny - ilustracja #1

Prezentacja została przeprowadzona z wykorzystaniem trzech dem technologicznych, w tym fragmentu gry Call of Duty: Black Ops, której pełna wersja zadebiutuje już jutro. Pokaz objął również omówienie najbardziej interesujących cech układu, w tym charakterystycznego systemu chłodzenia, wpływającego m.in. na zmniejszenie poziomu hałasu wytwarzanego przez chip (z badań wynika, że osiągane rezultaty są lepsze niż w przypadku GTX480 i GTX 285).