Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 stycznia 2022, 10:49

RTX 3090 Ti pojawił się w sklepach w absurdalnych cenach

Najnowsza karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3090 Ti pojawiła się w pierwszych zagranicznych sklepach. Jak można się było spodziewać, jej cena jest wysoka. Nikt jednak nie sądził, że będzie ona aż tak absurdalna.

Najnowszy model GPU z dopiskiem Ti będzie przeznaczony głównie dla entuzjastów, którzy nie muszą liczyć się z poniesionymi kosztami. Można to wywnioskować z oferty GeForce’a RTX 3090 Ti od firmy MSI w jednym ze szwajcarskich sklepów, gdzie pojawiły się dwa warianty flagowej karty Nvidii - Gaming X Trio oraz Suprim X. Jak podaje serwis Techspot, ich cena jest prawdziwie zaporowa. Za pierwszy wariant trzeba zapłacić 3595 CHF, co daje w przybliżeniu 15600 złotych, natomiast wersja Suprim X kosztuje 3678 CHF, czyli prawie 16000 PLN.

RTX 3090 Ti pojawił się w sklepach w absurdalnych cenach - ilustracja #1
Karta graficzna czy samochód, oto jest pytanie [źródło: Techspot]

Sami przyznacie, że w normalnych czasach kupno karty graficznej w cenie niezłego samochodu używanego byłoby absurdalne. Niestety, ale obecna sytuacja nie pozwala sądzić, że wszystko wróci do czasów sprzed pandemii. W związku z tym jakiekolwiek nowości na rynku GPU, który cały czas boryka się z wielkimi niedoborami, będą wyprzedawały się w mgnieniu oka. Tak było między innymi na japońskim Amazonie, gdzie budżetowa wersja GeForce’a RTX 3050 sprzedała się w wyższej niż sugerowana cenie.

Ceny kart graficznych Nvidii sprawdzicie tutaj

Można się więc spodziewać, że w przypadku RTX-ów 3090 Ti będzie podobnie. Zwłaszcza że sama karta ma być istnym demonem wydajności, bowiem ma zostać wyposażona między innymi w 10753 jednostki CUDA oraz 24 GB pamięci GDDR6X 21 Gbps na 384-bitowej magistrali. Nadal nie wiadomo, jaka będzie faktyczna cena sugerowana GeForce RTX 3090 Ti. Niewykluczone, że wspomniany sklep sklepy zwyczajnie umieścił oferty nowych układów z wyprzedzeniem, a ceny tam widoczne nie są ostateczne.

RTX 3090 Ti pojawił się w sklepach w absurdalnych cenach - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.