Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 maja 2018, 18:05

autor: ElMundo

Nvidia 397.55 Hotfix – sterowniki z poprawką dla GeForce GTX 1060 już dostępne

Minęło kilka dni i wygląda na to, ze problem już nie istnieje – Nvidia wypuściła hotfix o numerze 397.55, który naprawia błędy związane ze złym działaniem kart GeForce GTX 1060 po instalacji najnowszej paczki sterowników.

Nvidia 397.55 Hotfix – sterowniki z poprawką GTX 1060 już dostępne - ilustracja #1

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że najnowsze sterowniki do kart graficznych Nvidii o numerze 397.31 sprawiają spore problemy. Te dotyczą zwłaszcza użytkowników układu GeForce GTX 1060, a więc jednego z najpopularniejszych GPU tego producenta. Instalacja najnowszych driverów powodowała błędy, które przy ponownej próbie wgrania pojawiały się w zwielokrotnionej ilości. Jedynym panaceum na te problemy było skorzystanie z wcześniejszej, w pełni stabilnej dystrybucji o numerze 391.35. Teraz jednak Nvidia zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą.

Tym samym do sieci trafiła nowa wersja sterowników oznaczona numerem 397.55 Hotfix. To rzecz jasna poprzednia paczka „sterów” 397.31, ale z oczekiwanymi poprawkami. Nowości dotyczą oczywiście eliminacji błędu, który dotykał posiadaczy kart GeForce GTX 1060, ale to nie jedyne nowości. Naprawiono także irytujący problem z Netfliksem (na niektórych konfiguracjach sprzętowych odtwarzany materiał wideo się zacinał) oraz z Windowsem 10, który miewał dość oryginalnie objawy. W tym wypadku sterowniki do karty graficznej mogły zostać usunięte samoczynnie, gdy komputer przebywa w stanie spoczynku przez dłuższy czas.

Paczkę poprawionych sterowników pobierzemy oczywiście ze strony Nvidii. Drivery zainstalujemy na pecetach z systemami operacyjnymi Windows 7 / 8.1 /10 w wersji 64-bitowej i współpracują one z kartami graficznymi z rodzin: Kepler, Maxwell oraz Pascal.