Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 sierpnia 2022, 09:35

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Nintendo nie zamierza podwyższać ceny Switcha mimo braku komponentów

Shuntaro Furukawa, prezes firmy Nintendo ogłosił, że podwyższone obecnie koszty produkcji sprzętu elektronicznego, nie wpłyną negatywnie na cenę konsol Nintendo Switch.

Źródło: Unsplash.com/ Enrique Vidal Flores.

Wszyscy doskonale wiemy, jakie problemy na rynku produkcji przyniosła pandemia koronawirusa. Mimo, że po wielu miesiącach przestojów i ograniczonych dostaw, sytuacja powoli wraca do normy, to spora część firm nadal boryka się z kłopotami. Jedną z nich jest z pewnością przedsiębiorstwo Nintendo.

W niedawnym artykule opublikowanym przez serwis Nikkei pojawiła się wzmianka o wzrastających kosztach produkcji konsol Switch. Jednakże pomimo niekorzystnej sytuacji (sprzedaż Switcha spadła w ostatnich miesiącach o 23 proc.), japońskie przedsiębiorstwo nie ma aktualnie w planach zwiększania cen przenośnych konsol.

Nintendo Switch kupisz tutaj

Prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, w rozmowie ze wspomnianą agencją, ogłosił, że nie chce „wykluczyć klientów cenowo z rynku”, bowiem zasadą firmy jest, by koszt produktu odpowiadał wartości zabawy jaką on oferuje. Dlatego przedsiębiorstwo szuka wszelkich możliwych rozwiązań, aby zapobiec podwyżkom cen, które widzą konsumenci.

Popyt na nasze produkty jest aktualnie większy od podaży. Pomimo wzrastających kosztów produkcyjnych nie rozważamy zwiększenia ceny konsol. Przede wszystkim nie chcemy wykluczyć klientów cenowo z rynku. Naszą konkurencją jest różnorodna rozrywka na świecie, a my zawsze myślimy o ustalaniu cen w kategoriach wartości zabawy, którą oferujemy. […] W tej chwili model OLED zapewnia nam mniejsze zyski, niż pozostałe warianty konsoli. Koszty zdecydowanie wzrosły – przede wszystkim w kategorii logistyki i dostaw. Myślimy nad tym, co możemy na tym polu zrobić – uspokoił CEO firmy.

Dla tych, którzy oczekują pojawienia się mocniejszej wersji Nintendo Switch Pro (więcej na ten temat dowiecie się tutaj), mamy złe wieści. Według Shuntaro Furukawy obecne konsole są dopiero w połowie cyklu swojego życia. Na ten moment Nintendo skupienia się wyłącznie na trzech modelach - standardowym, Switch Lite i modelem OLED. Oczywiście, wszystko może się zmienić w każdej chwili, ale firma na razie pozostaje przy wcześniej obranym kursie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej