Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 stycznia 2022, 12:25

NFT z selfie studenta wygenerowały ponad milion dolarów

22-latek z Indonezji wystawił na sprzedaż NFT ze swoimi zdjęciami. Suma transakcji tymi tokenami przekroczyła już milion dolarów.

W SKRÓCIE:
  1. student z Indonezji wystawił na sprzedaż NFT ze swoimi zdjęciami,
  2. zyskały one popularność po tym, jak zainteresował się nimi celebryta,
  3. obecnie kwota transakcji związanych ze sprzedażą i odsprzedażą tych tokenów przekroczyła milion dolarów,
  4. to nie koniec, gdyż zakupione NFT są ponownie wystawiane na sprzedaż, a student dodaje do kolekcji kolejne zdjęcia.

Ostatnio głośno jest o NFT, czyli wirtualnych przedmiotach dostępnych w formie niezbywalnych tokenów (ang. non-fungible token). Trudno się dziwić zainteresowaniu tą technologią, gdy potrafi ona przynieść szczęśliwcom prawdziwą fortunę. Najnowszą osobą, którą można zaliczyć do tej grupy, jest 22-letni indonezyjski student Sultan Gustaf Al Ghozali, którego selfie przerobione na tokeny wygenerowały już ponad milion dolarów.

Przez ostatnich pięć lat Ghozali regularnie robił sobie zdjęcia, chcąc wykorzystać je w filmiku, który przygotuje z okazji ukończenia studiów. Po zgromadzeniu ponad tysiąca takich fotek wystawił ich tokeny na sprzedaż w serwisie OpenSea. Nie spodziewał się, że zainteresują one kogokolwiek, dlatego ustalił cenę wyjściową 3 dolarów za pojedynczy egzemplarzy.

NFT z selfie studenta wygenerowały ponad milion dolarów - ilustracja #1
Tokeny sprzedawane są w serwisie OpenSea.

Ghozali uznał, że zabawne będzie, jeśli jakiś kolekcjoner kupi jedno z tych NFT. Tak się właśnie stało – popularny w Indonezji celebryta i szef kuchni Arnold Poernomo natknął się na kolekcję tych zdjęć, kupił kilka tokenów i pochwalił się nimi w mediach społecznościowych. Wkrótce po tym kilkaset osób nabyło kolejne NFT z tego zestawu, przez co ceny zaczęły szybować w górę.

Obecnie łączna kwota przeznaczona na obrót tymi tokenami przekroczyła milion dolarów. Nie wiadomo, ile z tego otrzymał Ghozali, ale bez wątpienia sporo, a do tego najpewniej uzyska także kilka procent od każdej kolejnej sprzedaży.

Jakby tego było mało, popularność tych selfie cały czas rośnie i sprzedawane są nowe tokeny, a już zakupione trafiają na kolejne aukcje. Ghozali zamierza robić sobie fotki aż do ukończenia studiów, a zarobione pieniądze zainwestować.

  1. Strona kolekcji w serwisie OpenSea.
NFT z selfie studenta wygenerowały ponad milion dolarów - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.