Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 czerwca 2022, 21:26

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Największy wycieczkowiec świata może trafić ze stoczni na złom

Bajeczne wizje morskich podróży na Global Dream 2 powoli idą na dno, bowiem to, co miało być jednym z największych statków wycieczkowych świata, właśnie jest przygotowywane do swojego dziewiczego rejsu - na złomowisko.

Źródło: Pixabay/@addesia

Statek, który pomieściłby ponad 9 tys. gości stałby się największym na świecie wycieczkowcem pod względem liczby pasażerów. Wraz z siostrzanym Global Dream był budowany przez linię Dream Cruises. Niestety, zarówno ona jak i spółka Genting Hong Kong, która była właścicielem niemieckiej stoczni MV Werften, zbankrutowały.

Tragiczny los molocha

Jak poinformował magazyn An Board, syndyk masy upadłościowej, Christoph Morgen, ogłosił, że obecnie trwają próby sprzedaży części wyposażenia i silników. Na wpół wykończony kadłub zostanie następnie oddany na złom.

Wszystko to musi odbyć się dosyć sprawnie, ponieważ stocznia MV Werften została przejęta przez producenta okrętów marynarki wojennej, który podobno postawił ultimatum, iż wycieczkowce muszą zniknąć z portu do początku 2024 roku.

Jest szansa dla siostrzanego statku

O ile w przypadku Global Dream 2 sytuacja nie wygląda najlepiej, istnieje nadzieja, że znaleziony zostanie kupiec na siostrzanego molocha, który znajduje się na bardziej zaawansowanym etapie budowy. Według informacji, jest on ukończony w 80 procentach i może zostać przeholowany na nowe miejsce.

Prace nad Global Dream 2 rozpoczęły się w marcu 2018 roku. Wraz ze swoim bliźniakiem był budowany z myślą o rynku azjatyckim i miał oferować najwyższy poziom luksusu. Według planów, na pokładzie znajdowałby się m.in. park rozrywki. Zaś ogromną, 9 tys. grupą pasażerów, miała opiekować się załoga licząca ponad 2 tys. osób. Ambitne plany pokrzyżowała jednak pandemia COVID-19.

Największy wycieczkowiec świata może trafić ze stoczni na złom - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.