Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 listopada 2022, 11:10

autor: Kamil "KSulej" Sulej

W Minecrafta zagracie siekierą, youtuber pokazuje wyjątkowy kontroler

Twórcy gier cały czas dążą do osiągnięcia możliwie największej immersji w swoich produkcjach. Często poprzez skomplikowane sztuczki. Czasami okazuje się, że wystarczą znacznie prostsze, choć niecodzienne rozwiązania.

Źródło fot. Unsplash
i

Jednym z głównych zadań w Minecrafcie jest zbieranie surowców. Na samym początku przygody w kwadratowym świecie zapewne będzie to drewno. W związku z tym youtuber Teenenggr postanowił zrobić kontroler z... siekiery. Twórca znany jest już chociażby z podłączenia silnika spalinowego do komputera czy zbudowania symulatora jazdy konnej, który obudzi każdego sąsiada.

W Minecrafta zagracie siekierą, youtuber pokazuje wyjątkowy kontroler - ilustracja #1
Minecraft może być realistyczny. Źródło: Teenenggr.

Youtuber w innym swoich filmie pokazuje, w jaki sposób podłączył siekierę do komputera. Odbywa się to za pomocą kontrolera AVR (z filmu wynika, że Arduino). Dodatkowo umieścił na nim prawdopodobnie coś w rodzaju czujnika uderzeń, które system przetwarza na ruch w grze. Do tego wszystkiego nie brakuje oczywiście taśmy klejącej.

Aż wióry lecą

Oprócz siły, którą trzeba włożyć, aby grać w ten sposób (machanie siekierą kilkadziesiąt razy z rzędu może być męczące), na immersję wpływają chociażby wióry lecące z „podkładki”, która jest obowiązkowa w tym przypadku. No chyba, że nie szkoda nam biurka i stać nas na kolejne.

Lepiej jednak nie powtarzać tego samego w domu. Zabawy siekierą nie brzmią zbyt bezpiecznie, a i po co narażać się na potencjalne kłótnie z sąsiadami czy też niepotrzebne zmęczenie.

W Minecrafta zagracie siekierą, youtuber pokazuje wyjątkowy kontroler - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.