Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 stycznia 2023, 11:32

Microsoft Edge otrzyma wkrótce bardzo przydatną funkcję

Microsoft Edge cały czas musi uznawać wyższość Google Chrome, przynajmniej pod względem popularności. Przeglądarka wprowadzi jednak już niedługo ciekawą funkcję, która może przypaść do gustu użytkownikom.

Źródło fot. Microsoft
i

Dominacja Google Chrome na rynku przeglądarek internetowych trwa od dłuższego czasu. Nie oznacza to jednak, że twórcy innych „browserów” porzucili walkę o użytkowników, którym nie odpowiadają rozwiązania firmy z Mountain View.

Ostatnie statystyki przedstawione przez firmę StatCounter pokazały, że całkiem sporą popularnością cieszy się Microsoft Edge, który w ostatnich latach przeszedł istną metamorfozę. Pomogła przede wszystkim zmiana silnika na Chromium, co ustabilizowało działanie aplikacji. Deweloperzy dwoją się i troją, żeby przyciągnąć użytkowników do swojej przeglądarki.

Gigant z Redmond rozpoczął testowanie funkcji, która pozwoli na podzielenie ekranu w jednym oknie przeglądarki. W praktyce użytkownicy będą mogli otworzyć dwie karty, widoczne obok siebie (via Tom’s Hardware).

Na razie funkcja jest testowana i nie trafiła do oficjalnego buildu. Korzystać mogą z niej użytkownicy posiadający wersję beta oraz deweloperską oprogramowania. Jeśli jednak firma będzie zadowolona z tego rozwiązania, to Microsoft Edge Split Screen zapewne pojawi się w stabilnym wydaniu przeglądarki oznaczonym numerem 110.

Microsoft Edge otrzyma wkrótce bardzo przydatną funkcję - ilustracja #1

Tak będzie prezentowała się nowa funkcja w Microsoft EdgeTom's Hardware

Trzeba przyznać, że opcja wygląda całkiem obiecująco i sprawi, że praca na przeglądarce Microsoft Edge stanie się wygodniejsza. Warto jednak zaznaczyć, że takie rozwiązanie pojawiło się już u konkurencji. Użytkownicy Vivaldiego korzystają z niego od dawna.

Microsoft Edge otrzyma wkrótce bardzo przydatną funkcję - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej