Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 czerwca 2020, 11:40

autor: Sodar

Microsoft Defender trafił na Android

Microsoft Defender ATP, aplikacja zabezpieczająca do tej pory głównie systemy stacjonarne, trafiła także na platformy mobilne. Dla Androida dostępna jest już w wersji public preview.

Microsoft Defender trafił na Android - ilustracja #1
Microsoft Defender ATP w wersji na Androida. Źródło: Microsoft

Microsoft rozszerza ochronę obecną do tej pory na platformach stacjonarnych także na urządzenia mobilne. Defender ATP (Advanced Threat Protection) w wersji Public preview jest już dostępny na Androidzie (podajemy za portalem Windows Central). Planowana jest także wersja na iOS. Oferta jest skierowana głównie do użytkowników biznesowych, którzy korzystają już z rozwiązań Defender ATP na innych platformach.

W SKRÓCIE:
  • Defender ATP trafił na Androida w wersji preview jako rozszerzenie ochrony stosowanej w urządzeniach stacjonarnych;
  • Microsoft planuje także wersje na urządzenia mobilne z Apple iOS;
  • od dziś można także pobrać wersję Defendera ATP na Linuksa.

Mobilna wersja aplikacji ochronnej Microsoftu zabezpieczy przed phishingiem w komunikatorach, klientach pocztowych i przeglądarkach. Umożliwi też skanowanie w poszukiwaniu potencjalnie szkodliwych aplikacji, malware i niebezpiecznych plików. Dzięki integracji z innymi składnikami oprogramowania Microsoft (np.: Microsoft Endpoint Manager), Defender ATP ochroni sieci korporacyjne przed atakami z urządzeń mobilnych stanowiących zagrożenie. Aplikacja będzie współpracować z Microsoft Defender Security Center, dzięki czemu szybciej zareaguje na zagrożenia na wszystkich obsługiwanych platformach.

Microsoft Defender trafił na Android - ilustracja #2
Wygląd aplikacji Defender ATP. Źródło: Microsoft

W przygotowaniu jest też wersja klienta na iOS. Aczkolwiek może ona być nieco okrojona w stosunku do innych odmian ze względu na ograniczenia platformy, takie jak standardowe uruchamianie programów w trybie piaskownicy. Tymczasem instrukcje pobrania i instalacji aplikacji już dostępnych dla Androida znajdziemy tutaj, a dla Linuksa tutaj. Wymagają posiadania konta służbowego w Microsoft lub subskrypcji Defender ATP. Taki sposób uzyskania Defendera będzie obowiązywał dopóki aplikacja będzie miała status public preview. Po uzyskaniu stadium pełnej wersji zostanie udostępniona w sklepie Google Play, choć nie wiadomo obecnie na jakich zasadach.