Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 stycznia 2023, 16:00

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

Słuchawki Marshall Major IV Bluetooth - słuchaj rocka przez 80 godzin bez przerwy

Szukasz bezprzewodowych, stylowych słuchawek z wydajnym akumulatorem, na których będziesz słuchać głównie muzyki rockowej? Jeśli tak, to możesz już zakończyć swoje poszukiwania.

Źródło fot. Marshall
i

Bezprzewodowe słuchawki Marshall Major IV są przepiękne (subiektywna ocena). Muszle przypominają miniaturowe wzmacniacze gitarowe tej legendarnej firmy. Całość została wykonana z materiałów wysokiej jakości. Wszystkie elementy zostały też perfekcyjnie spasowane – nie tu nie trzeszczy ani nie „lata”. Dodatkowo nauszna konstrukcja jest wygodna – szczególnie dobrze dopasowuje się do niewielkiej głowy. Słuchawki są kompaktowe, lekkie i składane, przez co łatwo można je przenosić.

Mówi się, że jeśli coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego. Wydaje się, że Marshall wziął sobie do serca tę zasadę, bo zamiast zaprojektować słuchawki uniwersalne, tj. nadające się do każdego rodzaju muzyki, producent skoncentrował się na tym, aby dobrze brzmiał tu przede wszystkim rock. W praktyce przełożyło się to na basy, które są dominujące, soczyste i satysfakcjonujące. Nie ucierpiały na tym średnie tony, przez co wydają się wycofane. Nie można im jednak zarzucić braku szczegółowości.

PLUSY:
  1. bajeczny projekt i wykonanie;
  2. do 80 godzin pracy;
  3. świetne do słuchania rocka;
  4. łatwe w transporcie;
  5. działają także po kablu;
  6. wbudowany mikrofon – da się przez nie rozmawiać;
  7. niewielki rozmiar i waga.
MINUSY:
  1. brzmienie nie jest uniwersalne;
  2. brak technologii ANC;
  3. przede wszystkim dla osób z niewielką głową.

Największym atutem modelu Marshall Major IV jest czas pracy na jednym ładowaniu. Producent deklaruje działanie do 80 godzin i sprawdza się to w rzeczywistości. Nie ma tu żadnych haczyków np. związanych z potrzebą ograniczenia głośności. Co ciekawe, energię można uzupełniać za pomocą ładowarki indukcyjnej. Korzystając ze standardowego, przewodowego sposobu naładowanie baterii od 0 do 100% zajmuje ponad 3 godziny.

Słuchawki Marshall Major IV Bluetooth - słuchaj rocka przez 80 godzin bez przerwy - ilustracja #1
Pałąk został obity ekoskórą, która nie pęka ani się nie łuszczy nawet po dłuższym czasie.

Największym minusem urządzenia jest brak technologii aktywnej redukcji szumu (ang. noise cancelling). Pocieszające dla tych, którzy oczekują jej w słuchawkach, jest to, że prezentowany zestaw mocno przylega do uszu i dzięki temu słuchacz jest w pewnym stopniu izolowany od dźwięków otoczenia.

Cena w dniu publikacji: 699 zł (Allegro przy wysyłce z Polski), 723 zł (Amazon)

Kup słuchawki bezprzewodowe Marshall Major IV na Allegro

Kup słuchawki bezprzewodowe Marshall Major IV na Amazon

Słuchawki bezprzewodowe Marshall Major IV – opinie

Świetny design i wykonanie, znakomity czas pracy na baterii, kompaktowe wymiary oraz fantastyczna jakość dźwięku – za to bezprzewodowe słuchawki Marshall Major IV cenią ich użytkownicy. Niektórzy kupujący długo czekali na swój egzemplarz, ale zapewniają, że było warto.

Prawie zrezygnowałem z szukania dobrej pary słuchawek po tym, jak Sony WH1000MX4 zsuwało się z mojej niewielkiej głowy. Cieszę się, że tego nie zrobiłem. Sprzęt Marshalla jest idealnie dopasowany i chociaż nie ma redukcji szumów, która byłaby mile widziana, nieźle radzi sobie z blokowaniem dzięków otoczenia. Słuchawek używam prawie codziennie od dwóch tygodni i ani razu ich nie ładowałem.

– athirahAF

Piękne skórzane słuchawki z przewodem, który pozwala nam używać ich z urządzeniami, które nie mają Bluetooth.

– Burdah

Mam dwie pary tych słuchawek. Pierwsze miałem pecha kupić z defektem fabrycznym - zawieszały się. Jednak po zwróceniu i ponownym zakupie innego egzemplarza jest wszystko git. Bateria długo trzyma. Słuchawki grają super - czego chcieć więcej? Polecam.

– Lucas

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.