Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 grudnia 2022, 12:18

autor: Marek Pluta

Kobieta próbowała przemycić procesory w sztucznym brzuchu ciążowym

Chińska straż graniczna aresztowała kobietę, próbującą wwieźć do kraju procesory Intela oraz najnowsze iPhone'y. Najciekawsza była jednak metoda przemytu – sztuczny brzuch ciążowy.

Źródło fot. Intel
i

W Chinach obowiązują bardzo wysokie cła na importowaną elektronikę, więc wiele osób próbuje ją przemycać, aby w ten sposób uniknąć opłat. Stosują przy tym przeróżne metody ukrywania kontrabandy, a niektórzy są na tym polu niezwykle kreatywni.

Jak donosi serwis MyDrivers, służby graniczne w mieście Zhuhai, zlokalizowanym w prowincji Guangdong niedaleko Hong Kongu, zatrzymały młodą kobietę w ciąży, przechodzącą odprawę celną w porcie Gongbei. Urzędników zastanowiło jej dziwne zachowanie, dlatego zdecydowano o dokładniejszym sprawdzeniu. Zapytana o ciążę odparła, że jest w 5-6 miesiącu, tymczasem rozmiar jej brzucha sugerował zbliżające się rozwiązanie. Bliższe oględziny wykazały, że wcale nie jest to brzuch ciążowy, lecz wykonana z silikonu proteza, pod którą kobieta ukryła przemycaną elektronikę. Znaleziono w niej 202 procesory Intela, jak również 9 iPhone'ów oklejonych taśmą, tak aby zajmowały jak najmniej miejsca. Z załączonych materiałów wynika, że chodzi o iPhone’y X lub XS. Łączną wartość przemytu oszacowano na około 100 tys. dolarów.

Nietypowy sposób przemytu elektroniki

Naturalnie nie jest to pierwszy taki przemyt wykryty w porcie Gongbei. W marcu bieżącego roku służby graniczne zatrzymały mężczyznę próbującego przewieźć 160 procesorów oraz 16 składnych telefonów.

Kobieta próbowała przemycić procesory w sztucznym brzuchu ciążowym - ilustracja #1
Sytuacja w Chinach powoduje wzrost aktywności przemytników. Źródło: MyDrivers

Nie były to również największe próby przemytu udaremnione w ostatnim czasie. W ubiegłym roku celnicy zatrzymali dwóch kierowców ciężarówek powracających do Hong Kongu, którzy mieli przyczepione do ciał 256 procesorów. Natomiast rekord w przypadku smartfonów należy do mężczyzny, który miał przy sobie 146 iPhone'ów.

Kobieta próbowała przemycić procesory w sztucznym brzuchu ciążowym - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.