Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 marca 2022, 12:20

Karty graficzne RTX 3000 od Asusa mają stanieć nawet o 25%

Asus zapowiada obniżki cen swoich modeli kart graficznych Nvidii. GPU z rodziny RTX 3000 mogą stanieć nawet o 25% jeszcze wiosną. Początek spadków cen zapowiedziano na 1 kwietnia.

W SKRÓCIE:
  • Asus szykuje 25-procentową obniżkę cen kart graficznych z rodziny RTX 3000.

Serwis WindowsCentral informuje o możliwych obniżkach cen kart graficznych z rodziny RTX 3000. Potanieć mają modele firmy Asus i to nawet o 25%. To dość dziwne zapewnienie w czasach, gdy niemal wszystkich układów graficznych brakuje w sklepach.

Konsumenci powinni spodziewać się spadku cen nawet o 25% w przypadku różnych modeli w okresie wiosennym.

– Asus

Promocja ma dotyczyć modeli RTX 3050, RTX 3060, RTX 3070, RTX 3080 i RTX 3090, czyli w zasadzie wszystkich z generacji Ampere Nvidii (nie ma informacji o układach z „Ti” w nazwie, ale można się domyślać, że one też są brane pod uwagę).

Obniżka ma mieć związek ze zniesieniem przez USA ceł na niektóre towary sprowadzane z Chin – w tym m.in. karty graficzne. Bezpośrednio odczują to zapewne Amerykanie, ale pośrednie skutki tej decyzji powinny wpłynąć pozytywnie także na inne rynki. Możemy się spodziewać, że także europejskie sklepy obniżą ceny, ze względu na globalne zmiany. Co więcej, można już zauważyć wiele oznak stopniowej poprawy sytuacji w kwestii kart graficznych.

Oferty kart graficznych Nvidii na Allegro

Karty graficzne RTX 3000 od Asusa mają stanieć nawet o 25% - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.