Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 czerwca 2022, 11:04

GTX 1630 trafia do sprzedaży i rozczarowuje wydajnością

Wczoraj swoją premierę miał GeForce GTX 1630. W sieci pojawiły się również pierwsze testy wydajnościowe tego układu. Czy nowa karta od Nvidii ma szansę na sukces?

Źródło fot. powyżej: Unsplash

Niestety, ale najnowsze „dzieło” od „Zielonych” raczej nie znajdzie zbyt wielu nabywców. GTX 1630 od początku reklamowany był jako karta, która konkurować będzie z konkurencyjnymi układami w najniższym segmencie wydajnościowym.

Pierwsze testy, które pojawiły się w sieci, jasno wskazują, że nawet to zadanie będzie zbyt ambitne dla nowej propozycji Nvidii. GeForce’a GTX 1630 na warsztat wziął między innymi portal TechPowerUp, a osiągnięte przez kartę wyniki są bardzo rozczarowujące.

Wyniki osiągnięte w testach nie napawają zbyt dużym optymizmem. Źródło: TechPowerUp

Przegrywa ona bowiem dość znacząco z konkurencyjnym układem Radeon RX 6400, który do tej pory uznawany był za najsłabszą kartę graficzną do gier. Jak więc widać nawet w takim rankingu Nvidia musi być „najlepsza”. Zdecydowanie lepszym wyborem okaże się GeForce 1650, który w tym roku obchodzi trzecie urodziny.

Co oferuje Nvidia GeForce GTX 1630?

Najnowsza karta graficzna od Nvidii bazuje na architekturze Turing, która nie należy już do najświeższych osiągnięć technologicznych. GTX 1630 otrzymał 512 jednostek CUDA, 4 GB pamięci GDDR6 12 Gbps na 64-bitowej szynie pamięci, a jej taktowanie w trybie Boost wynosi 1785 Mhz.

Warto przy tym dodać, że pobór energii Radeona RX 6400 i GeForce'a GTX 1630 jest na podobnym poziomie, a TDP propozycji Nvidii oszacowano na 75W.

Nvidia GeForce GTX 1630 w polskich sklepach

GeForce GTX 1630 występuje tylko w niereferencyjnych wersjach. Jednym z producentów, którzy wprowadzą swoje modele na rynek jest Palit. Do sprzedaży trafią łącznie 4 karty graficzne – dwie z serii Palit Dual oraz dwie z serii Gainward Ghost. Cena obydwu wariantów ustalona została na 799 złotych.

Karty graficzne Nvidii kupisz tutaj

Trzeba przyznać, że kwota, jaką trzeba zapłacić za GeForce’a GTX 1630 jest niska, ale wydajność nie zachęca. Zwłaszcza, że nieco drożej można w sklepach dostać Radeona RX 6500 XT, który w ostatnim czasie bardzo często pojawia się w różnych promocjach.

GTX 1630 trafia do sprzedaży i rozczarowuje wydajnością - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.