Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 listopada 2022, 11:45

Jeff Bezos, założyciel Amazona, odradza większe zakupy

Trudno odmówić najbogatszym racji w sprawach finansowych. Jeśli więc Jeff Bezos, były szef Amazona, radzi oszczędzać, to wiedz, że coś się dzieje.

Źrodło fot. Seattle City Council / Wikimedia / CC 2.0
i

Jeff Bezos jest nie tylko założycielem jednego z największych sklepów internetowych Amazon, ale obecnie także właścicielem agencji kosmicznej Blue Origin. Czy jeden z najbogatszych ludzi na świecie ma dla nas, przeciętnych zjadaczy chleba, jakieś rady na nadchodzący sezon świąteczny? Tak – „ograniczcie zakupy”.

Ostrożnie z zakupami – radzi Jeff Bezos

Jeśli jesteś osobą fizyczną i myślisz o zakupie nowego telewizora z dużym ekranem, to może z tym przystopuj. Zachowaj swoją gotówkę, zobacz, co się stanie. To samo z lodówką lub nowym samochodem, czy czymkolwiek innym. – Jeff Bezos

Takie słowa padły w rozmowie z serwisem The Telegraph. Jeff Bezos został zapytany, jak w obliczu międzynarodowego kryzysu konsumenci powinni postępować podczas zbliżających się czarnopiątkowych (Black Friday) wyprzedaży. Jego zdaniem lepiej zacisnąć pasa i powstrzymać się od zakupowego szaleństwa. Czasy są niepewne i dodatkowe oszczędności mogą się przydać.

Co jednak najbardziej rzuca się w oczy, to fakt, że mówi to były właściciel Amazona. Dla tej platformy okres świąteczny to prawdziwe złote żniwa. Administracja Amazona już obniżyła oczekiwania finansowe dotyczące czwartego kwartału 2022 roku do 140 mld dolarów obrotu. Wcześniej analitycy zakładali nawet 155 mld dolarów w analogicznym okresie czasu.

Amazon chce zwalniać pracowników

Sam Amazon planuje cięcia kosztów, także w zatrudnieniumożliwe jest zwolnienie nawet 10 tys. pracowników biurowych. Przy tym warto wiedzieć, że firma ta zatrudnia ponad 1,5 miliona ludzi na całym świecie (dane z 2021 roku). Stąd zapowiadana redukcja to mniej niż 0,6% ogólnego zatrudnienia.

Być może Jeff Bezos ma rację i warto skorzystać z jego rady. Jednakże, jeśli naprawdę musimy coś kupić, trudno o lepszą okazję do zaoszczędzenia pieniędzy, niż zbliżający się okres promocyjny.

Jeff Bezos, założyciel Amazona, odradza większe zakupy - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej