Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 czerwca 2022, 10:57

autor: Adam Adamczyk

Izrael stworzył prawdziwy wallhack

Izraelska firma stworzyła sprzęt do monitorowania obecności ludzi i obiektów znajdujących się za ścianą budynku.

źródło: camero-tech.com

Prawdopodobnie większość z Was wie, czym jest wallhack, ale na wszelki wypadek przypomnę tylko, że pozwala on na sprawdzenie, gdzie za ścianą znajduje się przeciwnik. Takie opcje znajdują się w wielu strzelankach i niestety są stosowane przez cheaterów, co utrudnia życie pozostałym graczom. Okazuje się jednak, że wallhack jest dostępny także w prawdziwym życiu. Mowa tu o systemie monitorowania obecności ludzi i obiektów opracowanym przez firmę Camero–Tech. Niedawno zaprezentowała ona swój najnowszy produkt o nazwie Xaver 1000.

Wojskowy wallhack

Urządzenie Xaver 1000, wyprodukowane przez izraelską firmę Camero-Tech, jest częścią rodziny produktów „See Through Walls”, które według firmy dostarczają w czasie rzeczywistym informacji o obiektach i osobach ukrytych za ścianami. Camero-Tech twierdzi, że nowy Xaver 1000 jest niezbędnym systemem dla wojska, organów ścigania, jednostek wywiadowczych oraz grup poszukiwawczych i ratowniczych.

Technologia ta może wyświetlać na żywo obiekty ukryte za ścianami w tak wysokiej rozdzielczości, że jest w stanie wykryć, czy dana osoba siedzi, stoi, czy leży, nawet jeśli przez dłuższy czas pozostawała bez ruchu. Firma twierdzi, że w grę wchodzi również wykrycie określonych części ciała.

Obsługa urządzenia jest prosta i wymaga minimalnego przeszkolenia. Jak donosi Shephard Media, do korzystania z prostego interfejsu na wbudowanym 10,1-calowym ekranie dotykowym wystarczy jeden użytkownik.

Pozostały sprzęt

Na oficjalnej stronie firmy Camero-Tech można znaleźć wiele innych urządzeń, które pozwalają dowiedzieć się, czy w budynku ktoś się znajduje. Xaver 1000 jest największym i najbardziej zaawansowanym sprzętem tego typu. Ciekawostką jest niewielki, niemal kieszonkowy Xaver 100, który pozwala sprawdzić, w jakiej odległości za ścianą znajduje się człowiek i w którym kierunku się porusza. Zobaczcie to urządzenie w akcji.

Izrael stworzył prawdziwego wallhacka - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.