Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 lipca 2022, 14:50

autor: Patryk Michaś

IKEA prezentuje lampkę na biurko z 5W bezprzewodowym ładowaniem

IKEA dodała do oferty interesujący gadżet. Mowa o przenośnej lampce z podstawką, która będzie w stanie ładować urządzenia bezprzewodowo z mocą 5W. Produkt jest już dostępny w Polsce.

Źródło zdjęcia: IKEA / materiały promocyjne

IKEA wprowadziła kolejny ciekawy produkt do swojego ogromnego asortymentu. Mowa o przenośnej lampce wykorzystującej oświetlenie LED z podstawką zdolną ładować bezprzewodowo dwa urządzenia jednocześnie z mocą 5W.

BETTORP – lampka, którą chcielibyście mieć

IKEA prezentuje lampkę na biurko z 5W bezprzewodowym ładowaniem - ilustracja #1
Źródło: IKEA.

Urządzenie nazywa się BETTORP – taką nazwę wybrali dla nowego produktu projektanci IKEI. Lampka ma wymiary 23 x 8 cm, posiada żarówki ledowe o ciepłej barwie (2700 Kelwinów) i ma wbudowane trzy rodzaje oświetlenia – silne, średnie i nastrojowe. Maksymalna jasność wynosi 150 lumenów.

Charakterystyczną cechą lampki jest możliwość jej odłączenia od podstawki ładującej i umieszczenia w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Po wyciągnięciu urządzenia ze stacji dokującej do dyspozycji użytkownika będzie mały schowek na słuchawki lub biżuterię.

Producent deklaruje żywotność lampki wynoszącą 25 000 godzin, co w przeliczeniu daje nam 20 lat, przy założeniu, że będziemy z niej korzystać przez 3 godziny dziennie. Do zasilania będą nam potrzebne 4 baterie AA. Rozsądnym posunięciem byłby jednak zakup ładowalnych akumulatorków, ponieważ energię do nich możemy doprowadzić przy użyciu podstawki.

Bezprzewodowe ładowanie dwóch urządzeń

Jeśli jesteście posiadaczami urządzeń, które obsługują standard bezprzewodowego ładowania Qi, może to być lampka dla Was. W zestawie otrzymacie bowiem podstawkę ładującą, która jest zdolna ładować dwa urządzenia jednocześnie z mocą wynoszącą 5W. Dla przykładu, przy jej użyciu iPhone’a 12 powinniśmy naładować od 0 do 100% w około 3 godziny i 19 minut.

Takie rozwiązanie może być bardzo wygodne dla użytkowników smartwatchy, ponieważ pozwoli zaoszczędzić miejsce na szafce oraz ułatwi nieco życie poprzez zmniejszenie liczby potrzebnych ładowarek.

Cena i dostępność

Lampka BETTORP jest już dostępna w Polsce i możemy ją zamówić na stronie IKEI. Producent wycenił ją na kwotę 249zł. Na ten moment w ofercie znajduje się jeden wariant kolorystyczny (jasnoszary-niebieski). A Wy co sądzicie o nowym produkcie z IKEI? Postawilibyście go na swojej szafce bądź biurku?

IKEA prezentuje lampkę na biurko z 5W bezprzewodowym ładowaniem - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.