Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 listopada 2022, 12:45

Haker, który złamał PS3, może naprawić Twittera

Haker jako programista Twittera? Elon Musk podchodzi entuzjastycznie do zatrudnienia George’a Hotza, znanego ze złamania zabezpieczeń PlayStation 3.

Źrodło fot. Edgar Moran / Unsplash
i

Elon Musk wkrótce po przejęciu Twittera zwolnił niemal 2/3 pracowników, łącznie z częścią kadry zarządzającej. Z pracą pożegnało się też wielu programistów, a w tym przypadku braki są raczej niewskazane. Kto więc będzie tworzył Twittera 2.0? Otóż nawet doświadczeni hakerzy.

George Hotz, znany jako „geohot”, to amerykański programista i tzw. security haker. Stał się sławny, gdy jako pierwszy złamał zabezpieczenia PlayStation 3 i simlocka w iPhone’ach. Wygląda na to, że George Hotz będzie pracował nad kodem Twittera, gdyż Elon Musk wyraził zainteresowanie jego zatrudnieniem. Geohot swoim wpisem zaproponował współpracę:

Przejdę od słów do czynów. Jestem gotowy na 12-tygodniowy staż w Twitterze za cenę kosztów utrzymania w San Francisco. Nie chodzi o gromadzenie kapitału w martwym świecie, chodzi o to, by świat był żywy. – George Hotz / Twitter.

Na co Elon Musk odpowiedział:

Jasne, porozmawiajmy. – Elon Musk

George Hotz zamierza zacząć od naprawy funkcji wyszukiwania w serwisie – w swoich wpisach wymienia wyraźnie widoczne błędy w jego mechanizmie. Proces redukcji zatrudnienia, jak widać, dobiegł końca, teraz Elon Musk musi znaleźć wartościowych pracowników, aby jego wizja Twittera 2.0 mogła stać się realna. Pytanie tylko, czy ta strategia opłaci się w dłuższej perspektywie?

Haker, który złamał PS3, może naprawić Twittera - ilustracja #1
George Hotz podczas wywiadu w 2016 roku. Źródło: TechCrunch / Flickr / CC 2.0
Haker, który złamał PS3, może naprawić Twittera - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej