Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 listopada 2022, 14:33

autor: Marek Pluta

Gry na Windowsie 11 działają lepiej, Microsoft gwarantuje

Microsoft częściowo naprawił błąd powodujący problemy z funkcjonowanien gier w systemie Windows 11. Wielu użytkowników musi jednak czekać na prawdziwą poprawkę, która przywróci pełną płynność działania ulubionych gier.

Źródło fot. Unsplash | Windows
i

Od pewnego czasu użytkownicy Windows 11 borykają się z problemem dotyczącym płynności działania niektórych gier, spowodowanym przez aktualizację 22H2. Udostępniona jakiś czas temu poprawka w niektórych przypadkach powoduje spore ograniczenie wydajności kart graficznych, poprzez włączenie funkcji debugowania wydajności GPU, która nie jest przeznaczona dla „zwykłych” użytkowników. Komputer zostaje wówczas mocno obciążony, co przekłada się na problemy z płynnością działania programów i gier.

Producent musiał więc tymczasowo zablokować dystrybucję nowej aktualizacji, aby chronić użytkowników przed problemami spowodowanymi przez buga. Jak donosi serwis Techradar, właśnie zdjęto blokadę, więc użytkownicy mogą już zainstalować u siebie aktualizację 22H2. Tylko że nie wszyscy jeszcze powinni.

Microsoft ponownie udostępnia aktualizację Windows 11 22H2

Trzeba jednak podkreślić, że firma nie była w stanie całkowicie usunąć przyczyny tego problemu, więc nadal jest on obecny. Microsoftowi udało się jednak zawęzić listę gier, które go powodują, więc dotyczy mniejszej liczby osób. Użytkownicy korzystający z tytułów aktywujących buga, nadal mają jednak zablokowaną możliwość pobrania wspomnianej aktualizacji. Muszą więc zaczekać aż firma z Redmond przygotuje „prawdziwe” rozwiązanie problemu. Na ten moment nie wiadomo jednak jak długo to potrwa.

Gry na Windowsie 11 działają lepiej, Microsoft gwarantuje - ilustracja #1
Źródło: Acer

Znając jednak tempo rozwiązywania problemów przez inżynierów koncernu, gracze dotknięci problemem powinni uzbroić się w cierpliwość. Amerykański gigant potrzebował bowiem aż dwóch miesięcy, by naprawić poważnego buga praktycznie uniemożliwiającego normalne korzystanie z drukarek. Usterka spowodowana przez wspomnianą poprawkę blokowała m.in. druk dwustronny, a także wydruki w wyższej rozdzielczości, a nawet w kolorze. Aktualizacja 22H2 spowodowała również problem ze zdalnym pulpitem, którego naprawa również zajęła koncernowi trochę czasu.

Gry na Windowsie 11 działają lepiej, Microsoft gwarantuje - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.