Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 lutego 2022, 16:05

Gra z silnikiem spalinowym na biurku - ten youtuber chce czuć realizm

Jak zapewnić sobie ekstremalne wrażenia audiowizualne podczas jazdy motocyklem w grze? Zainstalować silnik spalinowy na biurku. Nie róbcie tego w domu!

W SKRÓCIE:
  • znany z dziwnych pomysłów youtuber zainstalował silnik spalinowy na biurku, by zafundować sobie lepsze wrażenia dźwiękowe podczas jazdy motocyklem w grze.

Oto kolejne dzieło youtubera o nicku Teenenggr. Jest on znany z szalonych sposobów na zwiększenie immersji w grach, jak np. siłownik imitujący odrzut broni lub „symulator” jazdy konnej. Tym razem na warsztat wziął GTA V i jazdę motorem w tej pozycji.

Widocznie sam dźwięk zapewnia youtuberowi zbyt słabe wrażenia, więc na biurku zamontował on prawdziwy silnik od motocykla. Linką przepustnicy steruje silniczek krokowy podłączony do mikrokontrolera AVR (prawdopodobnie Arduino). System ten sygnał przyspieszenia interpretuje na obroty prawdziwego silnika. Uruchomienie zaś następuje za pośrednictwem gumowego kurczaka.

Gra z silnikiem spalinowym na biurku - ten youtuber chce czuć realizm - ilustracja #1
Youtuber spala prawdziwe paliwo podczas gry w GTA V. Źródło: YouTube / Teenenggr.

Gamepad z wibracjami także zapewni dobre wrażenia.

Jakby immersja nadal była zbyt słaba, można zdemontować tłumik, co w pewnym momencie demonstruje Teenenggr. Naprawdę współczuję sąsiadom youtubera. Nie polecam jednak naśladować takich inicjatyw. Uruchamianie silnika w pomieszczeniu bez odpowiedniego odprowadzenia spalin może być bardzo niebezpieczne i nigdy nie powinniśmy tego robić.

Zamiast chwytać za narzędzia, lepiej przejrzeć listę gotowych odjechanych kontrolerów do gier. Przynajmniej przetestowanych pod względem bezpieczeństwa…

Gra z silnikiem spalinowym na biurku - ten youtuber chce czuć realizm - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.