Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 stycznia 2023, 17:28

autor: Damian Miśta

Google też masowo zwalnia, 12 tysięcy pracowników żegna się z pracą

Google z powodu aktualnie panującej sytuacji gospodarczej dokonało zwolnienia 12 tysięcy pracowników. Gigant z Mountain View planuje przekierować priorytety m.in. na rozwój sztucznej inteligencji.

Źródło fot. Unsplash | Mitchell Luo.
i

Około 12 tysięcy osób z całego świata pracujących dla grupy Alphabet (do której należy Google) zostało zwolnionych. Liczba ta stanowi 6% wszystkich dotychczas zatrudnionych u tego giganta technologicznego. Niektórzy otrzymali już indywidualne wiadomości e-mail informujące o decyzji (z wyłączeniem mieszkańców państw, które nie pozwalają na taki sposób przekazania podobnego komunikatu). Pracownicy nie zostaną z niczym, gdyż będą mieli wypłacone wynagrodzenie, premie za ubiegły rok i m.in. 6-miesięczną opiekę zdrowotną.

Google zwalnia przez globalną sytuację gospodarczą

Dyrektor generalny Alphabet, Sundar Pichai, poinformował na blogu korporacji, że przyczyną jest aktualnie panująca sytuacja gospodarcza na świecie i przyszłe cele stawiane firmie, jak rozwój prac nad sztuczną inteligencją. Zwolnienia wiążą się też z reorganizacją wewnątrz korporacji i dopasowaniem do panujących realiów. S. Pichai wyznał, że ponosi pełną odpowiedzialność za to, co się stało.

W ciągu ostatnich dwóch lat widzieliśmy okresy dramatycznego wzrostu. […] zatrudnialiśmy ludzi w innych warunkach gospodarczych […].

S. Pichai wyjaśnia, że firma już przechodziła przez trudne cykle ekonomiczne i ważne w takich momentach jest odpowiednie stawianie priorytetów, by rozwijane produkty stawały się coraz lepsze. Google nie jest jedyną korporacją, która dokonała redukcji etatów w ostatnim czasie. Podobne działania miały miejsce w m.in. Mecie, Amazonie i Microsofcie.

  1. Oficjalna strona internetowa spółki Alphabet
Google też masowo zwalnia, 12 tysięcy pracowników żegna się z pracą - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej