Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 stycznia 2023, 13:58

GeForce RTX 4070 Ti został najpopularniejszą kartą graficzną, przynajmniej na chwilę

Niekorzystna wycena oraz niewielki wzrost wydajności w porównaniu z kartami poprzedniej generacji nie odstraszyły graczy. GeForce RTX 4070 Ti jest w tej chwili najchętniej kupowanym GPU.

Źródło fot. Nvidia
i

Wydawać by się mogło, że karty graficzne obecnej generacji nie trafią do zbyt szerokiego grona odbiorców. Za wyjątkiem topowych modeli, nowe propozycje nie oferują zbyt dużego wzrostu wydajności, a kosztują zauważalnie więcej niż starsze modele.

To właśnie niekorzystna wycena oraz niewielka poprawa osiągów były jednymi z najczęściej wymienianych wad w przypadku GeForce’a RTX 4070 Ti. Zdanie konsumentów jest jednak inne (via VideoCardz).

Najnowszy raport pochodzący z niemieckiego sklepu MindFactory pokazuje, że układ ten jest najpopularniejszym w Niemczech. W ostatnim tygodniu sprzedano 545 egzemplarzy tego GPU.

GeForce RTX 4070 Ti został najpopularniejszą kartą graficzną, przynajmniej na chwilę - ilustracja #1
Wyniki sprzedaży kart graficznych w niemieckim sklepie MindFactory. Źródło: VideoCardz

Warto wspomnieć, że GeForce RTX 4070 Ti sprzedał się w większym nakładzie niż Radeon RX 7900 XTX oraz 7900 XT razem wzięte. Najnowsze modele od „Czerwonych” trafiły odpowiednio do 300 oraz 200 konsumentów.

Karty graficzne Nvidii kupisz tutaj

Po jakie inne karty graficzne sięgnęli użytkownicy w Niemczech? Drugim najpopularniejszym układem u naszych zachodnich sąsiadów jest GeForce RTX 3060 z 485 sprzedanymi egzemplarzami. Ostatnie miejsce na podium zajął Radeon RX 6700 XT, który znalazł drogę do 410 użytkowników.

Najnowsze dane, którymi podzielił się sklep MindFactory, pokazują, jak ważny jest średni segment w kartach graficznych. W ostatnich czasach można jednak zauważyć, że Nvidia i AMD zachowują się jakby zapomniały o tańszych propozycjach, które od dłuższego czasu były najpopularniejsze wśród zwykłych konsumentów.

Ratunkiem dla mniej zamożnych graczy miały być karty graficzne Intel Arc, jednak z opublikowanych danych sprzedażowych wynika, że nie należą do najchętniej wybieranych. Modele A380 oraz A770 kupiło jedynie 20 osób, co dla „Niebieskich” z pewnością jest porażką.

Sytuacja z RTX-em 4070 Ti jasno pokazuje, że krytyka czasami nie ma żadnego przełożenia na sprzedaż, a przynajmniej nie w negatywny sposób. Użytkownicy z Niemiec udowodnili, jak bardzo potrzebne są propozycje z niższego niż flagowy segmentu cenowego.

GeForce RTX 4070 Ti został najpopularniejszą kartą graficzną, przynajmniej na chwilę - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej