Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 stycznia 2022, 14:39

Gdzie kupić GeForce RTX 3050 - wybrane oferty

Karty graficzne z najniższej półki generacji Ampere Nvidii, czyli GeForce RTX 3050, pojawiły się już w ofertach polskich sklepów. Szkoda tylko, że ceny wyglądają jak wzięte żywcem z wyższego segmentu.

W SKRÓCIE:
  • Przegląd ofert kart graficznych GeForce RTX 3050.

Najnowsza karta graficzna Nvidii – GeForce RTX 3050 – trafiła już do sprzedaży. Można ją znaleźć w ofercie kilku sklepów w Polsce, choć chętnym zalecam pośpiech, bo urządzenia znikają jak świeże bułeczki. Oto krótki przegląd wybranych ofert:

  • Dla minimalistów lub posiadaczy niewielkich obudów:
Gdzie kupić GeForce RTX 3050 - wybrane oferty - ilustracja #1
Palit GeForce RTX 3050 StormX 8GB. Źródło: Palit

Palit RTX 3050 StormX – oferta w sklepie Komputronik

  • Konstrukcja z wydajnym chłodzeniem, lecz wymagająca więcej miejsca w komputerze:
Gdzie kupić GeForce RTX 3050 - wybrane oferty - ilustracja #2
Gigabyte GeForce RTX 3050 GAMING 8GB OC LHR. Źródło: Gigabyte

Gigabyte RTX 3050 GAMING 8GB OC – oferta w sklepie Komputronik

Gigabyte RTX 3050 GAMING 8GB OC – oferta w sklepie Morele

Ceny na razie są dość wysokie – zaczynają się od 2 tys. zł, a zdarzają się oferty nawet za 2700 zł (np. egzemplarze ROG Strix od Asusa). Znaczne przekroczenie wartości MSRP można tłumaczyć między innymi świeżością kart i wysokim zapotrzebowaniem na nowe GPU wśród graczy. Być może kolejne dostawy wpłyną na obniżenie cen.

Ceny GeForce RTX 3050 na razie są wysokie, ale prawdopodobnie wystarczy nieco cierpliwości. Układ ten nie wydaje się interesować „górników”.

Gdzie kupić GeForce RTX 3050 - wybrane oferty - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.