Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 lutego 2019, 12:41

autor: ElMundo

Mozilla Firefox automatycznie wyciszy niechciane wideo

Już niebawem przeglądarka internetowa Mozilla Firefox wzbogaci się o bardzo przydatną funkcję – program będzie w stanie wyłączyć automatycznie odtwarzane materiały wideo.

Mozilla Firefox automatycznie wyciszy niechciane wideo - ilustracja #1

Ostatnimi czasy Mozilla – producent przeglądarki Firefox – zapowiada szereg ciekawych usprawnień, które z pewnością spotkają się z aprobatą wielu internautów. We wrześniu tego roku, wraz z premierą dystrybucji tego programu o numerze „69”, zostanie wyłączona wtyczka Flash, ale już niebawem doczekamy się kolejnej, istotnej zmiany.

Sześćdziesiąta szósta odsłona Firefoksa, która pojawi się w sieci 19 marca, domyślnie wyłączy filmy, które automatycznie pojawiają się podczas przeglądania stron internetowych. Co ważne, tyczy się to zarówno materiałów wyciszonych, jak i tych, które dodatkowo odtwarzają dźwięk. Oczywiście w każdej chwili będziemy mogli obejrzeć wideo dzięki przyciskowi umieszczanemu na każdym tego typu obiekcie. Co ciekawe, ta nowość ma również dotyczyć serwisów streamingowych takich jak Netflix czy YouTube, które także oferują opcję automatycznego odtwarzania filmów.

Mozilla daje rzecz jasna pełną dowolność w korzystaniu z nowej wtyczki Firefoksa – nie będzie żadnym problemem jej wyłączenie, a także skorzystanie z opcji podpowiedzi, pozwalającej na zrezygnowanie z takiej zawartości na wybranych stronach. Zmiany z pewnością uderzą zwłaszcza w serwisy, które korzystają z nachalnych form reklamowania, choć i tak obserwuje się stopniowy odwrót od takich praktyk wobec działań prowadzonych chociażby przez Google, które deprecjonuje te portale obniżając ich pozycję w wyszukiwarce.

  1. Strona internetowa firmy Mozilla
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.