Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 listopada 2022, 13:38

autor: Marek Pluta

Tak niesamowitej klawiatury jeszcze nie widzieliście; wykorzystuje Unreal Engine 5

Już niebawem do sprzedaży trafi niezwykła klawiatura, wyposażona w funkcję wyświetlania animowanych tapet. Oficjalną prezentację tego gadżetu zapowiedziano na 17 grudnia i wówczas poznamy wszystkie jego szczegóły techniczne.

Źródło fot. Unsplash | Chris J. Davis
i

Producenci klawiatur do komputerów już dawna montują w nich podświetlenie RGB, które może nawet wyświetlać różnego rodzaju animacje. Dotychczas były one jednak proste. Wkrótce pojawi się jednak klawiatura wyposażona w technologię, umożliwiającą wyświetlanie animowanych tapet. O nowym sprzęcie poinformował na Twitterze influencer Jake Lucky, a istnienie sprzętu potwierdził oficjalny profil firmy Finalmouse. W poście Lucky’ego znalazło się także krótkie wideo prezentujące urządzenie w działaniu. Zdradził on również kilka informacji technicznych dotyczących nowego sprzętu.

Tak niesamowitej klawiatury jeszcze nie widzieliście; wykorzystuje Unreal Engine 5 - ilustracja #1
Wygląda to naprawdę ciekawie. Źródło: Jake Lucky | Twitter

Klawiatura będzie miała podobno własne CPU oraz GPU, które będą odpowiadały za prezentację obrazów. Otrzyma też szklane klawisze, jak również wiele możliwości przełączania wbudowanych w nie wyświetlaczy, łącznie z prezentacją obrazów w 2K oraz 4K. Źródło wspomina także, że skórki prezentowane przez klawiaturę będzie można pobrać np., ze Steama i dowolnie ustawiać je według własnych upodobań. W cyfrowym sklepie mają pojawić się propozycje przygotowywane przez artystów, same skórki mogą być także interaktywne, zaś powstawać mają w oparciu o Unreal Engine 5.

Nie jest to pierwszy pomysł na klawiaturę wyświetlającą żądaną zawartość, choć z pewnością wyróżnia się on dużo większym rozmachem. W 2007 roku pojawiła się bowiem absurdalnie droga klawiatura Optimus Maximus, zaprojektowana przez rosyjskie studio Art. Lebedev Studio. Jej klawisze były niewielkimi wyświetlaczami OLED, dzięki czemu można było adaptować układ klawiatury do aktualnych potrzeb. Klawiatura nie zdobyła dużej popularności ze względu na wysoką cenę, mimo to w kolejnych lata producent stworzył jeszcze kilka modeli.

Na ten moment to wszystko co wiemy o tej niezwykłej klawiaturze od Finalmouse, ale za parę tygodni powinniśmy poznać wszystkie szczegóły, łącznie z jej ceną. Ta ostatnia wzbudza jednak duże obawy, gdyż ze względu na zastosowaną technologię, sprzęt z pewnością nie będzie tani.

Tak niesamowitej klawiatury jeszcze nie widzieliście; wykorzystuje Unreal Engine 5 - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.