Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2022, 11:21

autor: Dawid Wanat

Pierwszy film przebił magiczny próg 10 miliardów wyświetleń na YouTube

Ustanowiono nowy rekord w serwisie YouTube. Otóż jeden z filmów przebił mityczne 10 miliardów wyświetleń. Szczegóły będą dla Was zaskoczeniem.

Serwis YouTube doczekał się pierwszego filmu, któremu udało się przekroczyć zawrotne dziesięć miliardów wyświetleń. Zapewne na myśl od razu przychodzi Wam Gangnam Style od PSY lub Despacito. Nic bardziej mylnego, gdyż najczęściej oglądanym filmem w serwisie jest piosenka dla dzieci – Baby Shark Dance.

Nowy rekordzista został opublikowany na kanale Pinkfong w czerwcu 2016 roku. Nagranie stało się pierwszym i jak na razie jedynym filmem, który przekroczył próg dziesięciu miliardów wyświetleń. Do końca 2018 roku piosenka dla dzieci zgromadziła prawie dwa miliardy wyświetleń, a dwa lata później była już najczęściej oglądanym wideo na platformie (z siedmioma miliardami kliknięć na koncie).

Pinkfong to południowokoreańska platforma edukacyjno – rozrywkowa dla dzieci, działająca od 2010 roku. W 2019 roku Bin Jeong, szef Pinkfong USA, powiedział, że sukces Baby Shark był zupełnie niespodziewany.

Zapewne będzie dla Was zaskoczeniem informacja, że aż sześć z dziesięciu najpopularniejszych filmów na YouTube to treści skierowane do dzieci. Możecie się o tym przekonać, spogladając na listę udostępnioną na stronie Wikipedii. Wspomniane Gangnam Style plasuje się dopiero na 11. pozycji z wynikiem 4,3 mld odsłon. Pokazuje to, jak ciężko utrzymać się na szczycie.

Pierwszy film przebił magiczny próg 10 miliardów wyświetleń na YouTube - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.