Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 maja 2022, 12:40

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

Elden Ring na zabawkowym padzie od Fisher Price

Znany youtuber i streamer Rudeism przerobił zabawkowego pada od Fisher-Price tak, aby funkcjonował jako kontroler do Xboxa. Później przetestował na nim Elden Ring.

Źródło fot. powyżej: Rudeism na Twitterze.

Gry From Software stanowią wyzwanie same w sobie. Nie przeszkadza to jednak graczom w jeszcze większym utrudnianiu sobie zabawy. Jak choćby poprzez granie za pomocą bananów czy maty do tańczenia. Tym razem mamy coś mniej zwariowanego – Wesoły Padzik Malucha przerobiony tak, aby dało się na nim grać w Elden Ring.

Elden Ring na Wesołym Padziku Malucha

O przedsięwzięciu poinformowało The Verge, a pomysłodawcą jest Dylan Beck (pseud. Rudeism), znany na Twitterze z innych akcji tego typu. To jegomość, który przeszedł swego czasu Dark Souls 3 za pomocą kodu Morse’a. Innym razem stworzył kontroler ruchowy, mający naśladować miecz świetlny, by z jego użyciem ukończyć Star Wars Jedi: Upadły zakon.

Tym razem Rudeism zabrał się za Wesoły Padzik Malucha – czyli zabawkowy kontroler wyprodukowany przez firmę Fisher-Price. Dylan Beck zmodyfikował go tak, aby działał jak pad do Xboxa.

Funkcje gadżetu w jego oryginalnej formie ograniczały się do emitowania dźwięków. Dlatego Rudeism musiał zadbać o większą funkcjonalność drążka analogowego, aby ten mógł odpowiadać za wykonywane ruchy. Brakuje co prawda drugiego analoga, ale i z tym Dylan sobie poradził – po użyciu przełącznika drążek zamiast ruchów postaci kontroluje pracę kamery.

Wspomniany suwak ma zresztą większe znaczenie, bo w odpowiednim ustawieniu pozostałe przyciski również zmieniają swoją funkcjonalność i umożliwiają choćby wejście do menu ekwipunku. Kontroler działa tylko na kablu, bo na baterię miejsca już nie starczyło.

Cała historia rozpoczęła się od żartu ze strony Wario64, który informując o zniżce, zażartował, że to idealny pad do Elden Ringa. Znany streamer i youtuber postanowił to przetestować. Nie ma jeszcze co prawda nagrań przedstawiających walki z bossami, ale najpewniej się pojawią.