Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 marca 2023, 16:00

Brak prądu nie będzie straszny z tą stacją zasilania

Nie da się ukryć, że współczesny świat w dużej mierze oparty jest na elektryczności. W związku z tym zdarzające się przerwy w dostawie prądu potrafią być prawdziwym utrapieniem. Z pomocą w takich momentach przychodzi stacja zasilania EcoFlow River 2.

Czy w obecnych czasach da się funkcjonować bez prądu? Raczej nie, ponieważ zdecydowana większość urządzeń nas otaczających potrzebuje go do poprawnego działania. Nawet jeśli sprzęt jest wyposażony we wbudowany akumulator, to prędzej czy później zapas energii się skończy. Niewykluczone, że w najbliższych latach coraz częściej będziemy świadkami przerw w dostawach prądu. Wtedy dobrze będzie mieć pod ręką stację zasilania, taką jak EcoFlow River 2.

PLUSY:
  1. duża liczba gniazd;
  2. długa żywotność;
  3. łatwa obsługa;
  4. cicha praca;
  5. szybki proces ładowania;
  6. kompaktowe wymiary.
MINUSY:
  1. na upartego brak języka polskiego w aplikacji mobilnej.

EcoFlow River 2 oferuje akumulator o pojemności 256 Wh. Zastosowane w stacji zasilania ogniwo nie pozwala na wielogodzinne pełne obciążenie, jednak urządzenie na spokojnie obsłuży nawet bardzo wydajny komputer przeznaczony do gier. Gamingowy sprzęt pobierający maksymalne w tym wypadku 300 W wyczerpuje zamontowane w EcoFlow River 2 ogniwo w około 45 minut. Telefon, aparat czy też słuchawki bez problemu naładujemy w ten sposób kilkanaście razy, a kilka razy uda się też do pełna naładować laptopa.

Brak prądu nie będzie straszny z tą stacją zasilania - ilustracja #1

Jak już wspomnieliśmy, wyjściowa moc stacji zasilania wynosi 300 W, jednak sprzęt za sprawą technologii X-Boost poradzi sobie nawet z urządzeniami z dwukrotnie większą mocą. Nie wpłynie to na żywotność baterii, która po trzech tysiącach pełnych cyklów ładowań zachowa około 80% pojemności.

EcoFlow River 2 posiada również kilka złączy. Z przodu znajdują się dwa USB-A, jedno USB-C, złącze samochodowe oraz klasyczne AC. Otrzymujemy więc kilka sposobów naładowania stacji. Oczywiście przy każdym z nich czas potrzebny do uzupełnienia akumulatora jest inny:

  1. Gniazdko AC – godzina,
  2. USB-C – 5 godzin,
  3. Ładowarka samochodowa – 3 godziny.

EcoFlow River 2 idealnie nadaje się również jako źródło energii podczas wycieczek lub też pracy poza domem. Urządzenie mierzy 245 x 214 x 142 mm, waży 3,5 kg i posiada poręczny uchwyt, dzięki któremu jego przenoszenie jest komfortowe.

Ponadto do obsługi sprzętu można wykorzystać dedykowaną aplikację EcoFlow. Za jej pomocą dostosujemy parametry, których nie można zmienić za pośrednictwem głównego panelu przedniego. Oprócz wyświetlania wszystkich typowych mocy i pojemności wejść/wyjść, aplikacja umożliwia ustawienie szybkości i progów ładowania zgodnie z osobistymi wymaganiami. Co prawda brakuje tu języka polskiego, ale obsługa stacji jest na tyle prosta, że praktycznie w niczym to nie przeszkadza.

Cena w dniu publikacji: 1247 zł (Allegro), 1419 zł (Amazon.pl), 1499 zł (Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt)

EcoFlow River 2 kupisz na Allegro

EcoFlow River 2 kupisz na Amazon.pl

EcoFlow River 2 kupisz w Media Expert

EcoFlow River 2 kupisz w sklepie RTV Euro AGD

EcoFlow River 2 kupisz w sklepie Media Markt

EcoFlow River 2 – opinie

EcoFlow River 2 to przenośna stacja zasilania, która ma wiele zalet. Podobnie myślą użytkownicy na Amazonie, którzy zakupili ten sprzęt. Wśród pochwał wymieniane są między innymi duża liczba gniazd, cicha praca oraz dobra jakość wykonania.

Jestem technikiem terenowym i przez większość czasu wykonuję różne prace serwisowe u klientów, przez co zawsze muszę mieć telefon i tablet pod ręką, a co najważniejsze – urządzenia muszą być naładowane. I właśnie tutaj tkwi problem, ponieważ przeważnie zapomnę o podłączeniu ich do ładowarki, a klienci nie mają wolnych gniazdek elektrycznych, kiedy są potrzebne. Musiałem więc znaleźć rozwiązanie i pomógł mi w tym EcoFlow River 2. Nie mam doświadczenia na rynku przenośnych elektrowni i po wielu godzinach poszukiwań ten produkt wydał mi się idealnym połączeniem jakości i ceny. Nie dajcie się zwieść małym rozmiarów. Już kilka razy sprzęt uratował mnie, gdy mój telefon lub tablet rozładowały się, a fakt, że jest przenośny i mały, oznacza, że bez problemu mogę go nosić w torbie na kółkach z narzędziami.

- Michael Montalvan

Nowa stacja zasilania firmy EcoFlow przekracza wszelkie oczekiwania. Jej konstrukcja jest bez zarzutu. Genialnie rozłożone otwory wentylacyjne oraz porty zmniejszają rozmiar urządzenia, co jest ważne podczas pakowania go do samochodu. Posiada funkcje, o których konkurencyjne rozwiązania mogą tylko pomarzyć – dwukierunkowe USB-C oraz aplikację na telefon obsługującę Bluetooth i Wi-Fi. Apka pozwala kontrolować wejście prądu stałego, dając możliwość korzystania z większej liczby źródeł ładowania niż inne marki. Możesz także zdalnie monitorować temperaturę jednostek, co jest potrzebne podczas pracy w ekstremalnych warunkach.

- J. Alsterlind

Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o tym urządzeniu oglądając filmy na YouTube. W końcu zdecydowaliśmy się je zamówić i jesteśmy bardzo zadowoleni, że to zrobiliśmy. Dwa dni po dostawie mieliśmy przerwę w dostawie prądu. Byliśmy w stanie zasilić nasz modem, router Wi-Fi oraz komputer, dzięki czemu sprawdzaliśmy prognozę pogody. Nie jesteśmy maniakami technologii, tylko mieszkańcami wsi szukającymi wsparcia, a River 2 bardzo nam pomaga.

- Kindle Customer

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej