Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 grudnia 2022, 13:24

autor: Damian Miśta

Słuchawki z oczyszczaczem powietrza - cena zadziwia

Dyson Zone to innowacyjne słuchawki z funkcją filtracji hałasu i zanieczyszczeń. Działają one w oparciu o dobry głośnik i pojemny akumulator.

Źródło fot. Dyson.
i

Komfort w trakcie spacerów po mieście obniżany jest przez dobiegające z zewnątrz hałasy i zanieczyszczenia powietrza. Przedsiębiorstwo Dyson znalazło na to rozwiązanie.

Dyson Zone zadba o doświadczenia

Od marca przyszłego roku możliwe będzie składanie zamówień przedpremierowych na innowacyjne słuchawki nauszne Dyson Zone. Cena nowego produktu to około 5200 zł z wliczonym podatkiem VAT. Wspomniana nowość w ofercie brytyjskiego producenta sprzętu AGD oferuje funkcję filtracji zanieczyszczeń i niepożądanych dźwięków z otoczenia.

Ochrona przed wdychaniem szkodliwego dwutlenku azotu czy siarki jest możliwa za sprawą szeregu wentylatorów i silniczków umieszczonych w nausznikach, działających z prędkością 10 tysięcy obr./min. Zaciągają one powietrze, które jest następnie oczyszczane dzięki specjalnym filtrom (wymienianym raz na 12 miesięcy). Natomiast do użytkownika trafia ono bez niezdrowych elementów dzięki specjalnej osłonie na usta i nos.

Słuchawki z oczyszczaczem powietrza - cena zadziwia - ilustracja #1
Produkt Dysona pozwoli wyróżnić się na ulicy. Źródło: Dyson.

Dyson w celu uzyskania czystego dźwięku zaimplementował w urządzeniu osiem specjalnych mikrofonów, które pozwalają na redukcję hałasu do 38 decybeli. W trakcie pracy monitorują one otoczenie 384 000 razy na sekundę. Dodatkowo umieszczono w słuchawkach dwa przetworniki o innych funkcjach. Jeden eliminuje potencjalne odgłosy wywołane pracą wspomnianego wcześniej systemu filtracji powietrza. Drugi jest odpowiedzialny za umożliwienie prowadzenia rozmów.

Dyson Zone to również dobre słuchawki

Dodatkowa funkcjonalność urządzenia nie oznacza według producenta, że zostanie ona okupiona gorszą jakością odtwarzania dźwięków. Dyson zaprojektował neodymowy głośnik o średnicy 40 mm z impedancją wynoszącą 16 omów. Zakres częstotliwości dźwięków wynosi od 6 Hz do 21 kHz.

Całość napędza akumulator o pojemności 2600 mAh. Jego ładowanie ma potrwać do trzech godzin. Według przewidywań te słuchawki będą działały do 50 godzin przy włączonej opcji redukcji szumów. Niestety działanie filtracji powietrza diametralnie skraca czas używalności do nawet półtorej godziny w zależności od uruchomionego trybu. Kolejną wadą wynikającą z powodu zastosowanych rozwiązań jest waga, która wynosi łącznie 670 gramów. Zdjęcie widocznej z przodu maski redukuje ją do 595 gramów.

Słuchawki z oczyszczaczem powietrza - cena zadziwia - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej