Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 grudnia 2022, 14:40

autor: Marek Pluta

DualSense Edge droższy od Xbox Elite Series 2 i z gorszą baterią

Najnowszy kontroler DualSense Edge, który Sony szykuje dla PlayStation 5, może mieć pewną wadę znacznie obniżającą jego atrakcyjność. Chodzi o baterię, która według producenta zapewni krótszy czas działania niż w standardowym padzie.

Źródło fot. PlayStation.com
i

Bezprzewodowy kontroler jest niewątpliwie bardzo wygodny w użytkowaniu ze względu na swobodę zapewnianą przez brak kabli. Jego funkcjonalność w dużej mierze zależy jednak od zainstalowanej baterii, która decyduje o tym, jak długo możemy z niego korzystać. Akumulator powinien być jak największy, jednak bywa, że czas działania sprzętu może nie spełniać oczekiwań użytkowników.

Najwyraźniej tak właśnie będzie z najnowszym kontrolerem DualSense Edge, którego Sony przygotowuje do konsoli PlayStation 5. Z informacji dostarczonych przez serwis The Verge wynika bowiem, że żywotność akumulatora w nowym padzie będzie gorsza niż w standardowym modelu.

Z doświadczenia wiem, że zwykły DualSense na jednym ładowaniu działa około 10 godzin, natomiast przy bardziej intensywnym użytkowaniu czas pracy skraca się do około 6 godzin. W zależności od czasu spędzanego przy konsoli, kontroler wystarczy więc naładować mniej więcej raz na tydzień.

Z DualSense Edge nie będzie już tak dobrze. Rzecznik Sony w przysłanym serwisowi oświadczeniu potwierdził bowiem, że bateria zapewni krótszy czasy pracy niż w oryginale.

Czas pracy kontrolera bezprzewodowego DualSense Edge jest odrobinę krótszy niż w przypadku oryginalnego kontrolera DualSense, ponieważ uwzględniliśmy wiele dodatkowych funkcji w tej samej obudowie, co w przypadku oryginalnego kontrolera.

DualSense Edge z krótszym czasem pracy

Co w takim razie mają zrobić gracze, którzy chcieliby uniknąć częstszych przerw w zabawie spowodowanych szybszym wyczerpaniem akumulatora? Producent dostarczy im 2,8 m długości przewód USB, który pozwoli uniknąć zakłóceń łączności oraz oszczędzi baterię. Wydaje się jednak, że nie tego oczekują gracze po bezprzewodowym kontrolerze, który kosztuje niemało. W polskich sklepach produkt można już dostać w przedsprzedaży za kwotę 1199 zł. Jest to zauważalnie większa cena w porównaniu do konkurencyjnego Xbox Elite Series 2, który kosztuje w oficjalnym sklepie Xboxa 749zł.

Sony nie ujawniło wprawdzie jaki czas pracy zapewni bateria DualSense Edge. Można jednak założyć, że nie będzie to więcej jak pięć godzin, a to może stanowić poważne ograniczenie funkcjonalności kontrolera.

DualSense Edge droższy od Xbox Elite Series 2 i z gorszą baterią - ilustracja #1
Źródło: PlayStation.com

Przypomnę tylko, że DualSense Edge jest odpowiedzią Sony na kontrolery premium oferowane przez rywali. Dzięki personalizowanemu sterowaniu oraz wymiennym profilom gwarantuje wygodę obsługi oraz wysoki poziom precyzji. Wyposażono go m.in. w wymienne moduły drążka oraz jego nakładki, a także przycisk funkcyjny zapewniający możliwość szybkiego przełączania profili sterowania, dostosowania głośności gry i czatu. Użytkownik może także regulować skok spustów oraz dowolnie mapować przyciski tylne.

Nowy pad pojawi się w sprzedaży 26 stycznia przyszłego roku.

DualSense Edge droższy od Xbox Elite Series 2 i z gorszą baterią - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.