Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 sierpnia 2022, 17:06

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Discord na PS5 jest już niedaleko, podaje Henderson [Aktualizacja]

Znany branżowy informator Tom Henderson podaje, że „w najbliższych miesiącach” Sony w pełni zintegruje popularną aplikację Discord z konsolami PlayStation 5.

Aktualizacja

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Tom Henderson przekazał konkretną datę pełnej integracji Discorda z PS5. Jeśli jego źródła się nie mylą (i jeśli po drodze nie nastąpi zmiana planów Sony), stanie się to 8 marca 2023 roku, wraz z debiutem firmware’u konsoli w wersji 7.00. Co prawda data ta odbiega nieco od wcześniejszych, optymistycznych założeń, ale biorąc pod uwagę zalety, jakie przyniesie ze sobą pełna wersja tego komunikatora na PlayStation, myślę, że warto poczekać.

Z kolei firmware w wersji 6.00 dla posiadaczy PS5 dostępny będzie od 7 września.

Discord na PS5 jest już niedaleko, podaje Henderson [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Twitter, Tom Henderson.

Oryginalna wiadomość

Discord to obecnie największa gamingowa platforma społecznościowa. Aplikacja przeznaczona głównie dla graczy pojawiła się 13 maja 2015 roku i na ten moment ma ponad 140 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie z ponad 350 milionami zarejestrowanych kont. Nic dziwnego, że wraz z rosnącym sukcesem budzi ona zainteresowanie takich gigantów jak Microsoft czy Sony.

Pełna integracja

W najnowszym raporcie dla portalu Exputer Tom Henderson zdradził, że źródło, które pierwotnie ujawniło istnienie niedawno zapowiedzianego kontrolera DualSense Edge, twierdzi teraz, iż pełna integracja Discorda z PS5 ma nastąpić jeszcze w tym roku (w firmware w wersji 7.00). Henderson dodał, iż w przyszłym tygodniu poda dokładniejszą datę tego wydarzenia.

Discord na PS5 jest już niedaleko, podaje Henderson [Aktualizacja] - ilustracja #2
Źródło: Twitter, Tom Henderson.

Jest to z pewnością bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy konsol PlayStation, którzy od ponad roku czekali na możliwość korzystania z popularnego programu. Chociaż wstępna integracja urządzeń Sony z Discordem nastąpiła pod koniec stycznia (więcej na ten temat przeczytacie tutaj), jej zakres ograniczał się jedynie do tego, że nasi znajomi z aplikacji mogli zobaczyć, w co aktualnie gramy. Jeśli wierzyć pogłoskom, być może już niedługo będziemy w stanie się z nimi m.in. komunikować.

PlayStation 5 kupisz tutaj

Sony depcze po piętach Microsoftowi

Według anonimowego źródła Hendersona, postępy w pracach nad Discordem na PS5 podobno „idą bardzo dobrze". Jest to świetna wiadomość, biorąc pod uwagę, że Microsoft wyprzedził Sony w wyścigu o pełną integrację konsol z ową aplikacją. W zeszłym miesiącu mój redakcyjny kolega pisał o tym, że uczestnicy programu Xbox Insider mogą już testować próbne wersje Discorda na sprzęcie giganta z Redmond. Jest to jednak dosyć skomplikowany proces.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej