Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 czerwca 2022, 11:25

Discord dostał ważną funkcję - czat tekstowy w rozmowach głosowych

Nareszcie koniec z dodawaniem specjalnych kanałów tekstowych dla rozmów głosowych. Teraz każda konferencja ma wbudowaną funkcję czatu tekstowego.

Fot. powyżej: Discord / YouTube

W SKRÓCIE:
  • Discord dodał do rozmów głosowych funkcję czatu tekstowego.

Aktualizacja popularnego komunikatora Discord wprowadziła całkiem przydatną funkcję. Od teraz wszystkie konferencje głosowe mają także możliwość rozmowy tekstowej, co przydaje się chociażby do wysłania linku lub zdjęcia w trakcie spotkania.

Czat tekstowy dla rozmów głosowych

Do tej pory kanałom głosowym towarzyszyły na ogół powiązane z nimi dodatkowe kanały tekstowe. Tworzone były przez administratorów serwerów, by uczestnicy konferencji nie korzystali z czatu głównego, ponieważ wysyłane przez nich wiadomości wyglądały jak wyrwane z kontekstu dla osób spoza rozmowy głosowej.

Discord dostał ważną funkcję - czat tekstowy w rozmowach głosowych - ilustracja #1
Na ekranie rozmowy głosowej pojawiła się ikona uruchamiająca czat tekstowy. Źródło: Discord

Po aktualizacji każda rozmowa głosowa została wyposażona także w czat tekstowy. Dzięki temu nie ma już potrzeby dodawania ręcznie specjalnych kanałów. Funkcja czatu konferencyjnego podlega podobnym zasadom moderacji jak zwykłe kanały tekstowe – administratorzy serwera mogą je modyfikować w ustawieniach kanału głosowego (w zakładce „Uprawnienia”).

Ulepszona obsługa komend

Komunikator Discord stale się rozwija. Warto wspomnieć chociażby o nowości związanej z obsługą komend za ukośnikiem.

Discord dostał ważną funkcję - czat tekstowy w rozmowach głosowych - ilustracja #2
Teraz łatwiej używa się dostępnych komend.

W kwietniu Discord ulepszył znacznie obsługę komend związanych z aplikacjami i botami. Teraz korzystanie z nich jest łatwiejsze, a administrator serwera ma lepszą kontrolę nad tym, kto z nich może korzystać.

Discord dostał ważną funkcję - czat tekstowy w rozmowach głosowych - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.