Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 stycznia 2022, 15:05

Darmowy Daemon X Machina już na GeForce NOW

W tym tygodniu jedną z najciekawszych gier dodanych do usługi grania w chmurze GFN jest Daemon X Machina. Tytuł ten można także odebrać za darmo na platformie Epic Games Store.

Daemon X Machina to produkcja, w której akcję obserwuje się z perspektywy trzeciej osoby. Gracz kieruje w niej mechem i bierze udział w starciach z innymi futurystycznymi maszynami. Walka toczy się tu w szaleńczym tempie i jest nad wyraz efektowna. Wraz z postępami otrzymuje się możliwość rozbudowania arsenału. Jeśli wcześniej ktoś miał styczność z serią Armored Core, poczuje się w Daemon X Machina jak w domu. Pozycja będzie już dziś dostępna w ramach usługi streamingowej GeForce NOW. Od godziny 17:00 będziecie także mogli przypisać ją bezpłatnie do swojej biblioteczki w sklepie Epic Games.

Poza Daemon X Machina NVIDIA wzbogaca swoją usługę o:

  1. Mortal Online 2 (Steam)
  2. Metro Exodus Enhanced Edition (Steam, Epic)
  3. Tropico 6 (Epic)
  4. Assassin’s Creed III Deluxe Edition (Ubisoft Connect)

W chmurze NVIDIA da się zagrać w produkcje udostępnione na wielu platformach growych. Do tych największych bez wątpienia należy Steam. Oprócz niego wspierany jest Epic Games, Ubisoft Connect oraz w ograniczonym stopniu GOG. W ramach usługi można bawić się także w tytułach posiadających własne launchery. Warto zauważyć, że dana gra może być dostępna w GeForce NOW w kilku wersjach. Najlepszym przykładem jest Metro Exodus Enhanced Edition z tego tygodnia. Zagrać w tego świetnego FPS-a poprzez GeForce NOW mogą zarówno posiadacze wersji steamowej, jak i osoby, które kupiły ten tytuł w sklepie Epic. Nierzadka jest również sytuacja, że na daną produkcję w ogóle nie trzeba wydawać pieniędzy, aby móc pograć w nią w chmurze „zielonych”.

Darmowy Daemon X Machina już na GeForce NOW - ilustracja #1
Mortal Online 2 to MMORPG, w którym twórcy położyli duży nacisk na oprawę graficzną.

Jeden z planów GeForce NOW jest całkowicie darmowy, co w połączeniu z tym, że do usługi trafia większość gier rozdawanych bezpłatnie w Epic Games, powoduje, iż na granie można nie wydawać ani złotówki. Dotyczy to również sprzętu. GeForce NOW śmiga nawet na starym laptopie. Nie dość, że na platformie NVIDII pojawiają się produkcje udostępnione w ramach rozdawnictwa Epic to dodatkowo dzieje się to bardzo szybko. Przykładu nie trzeba szukać daleko. Daemon X Machina będzie można już dziś, od godziny 17:00, dodać do swojej biblioteczki Epic za free i od razu zapoznać z tym tytułem poprzez strumieniowanie GeForce NOW.

To nie koniec nowości z tego tygodnia. GeForce NOW doczekało się aktualizacji oznaczonej numerkiem 2.0.37. Przede wszystkim dodaje ona nowe opcje dotyczące rozdzielczości, a tym samym jakości wyświetlanego obrazu. Najlepsze efekty uzyska się, włączając tryb AI Enhanced dostępny na wybranych kartach graficznych NVIDIA i NVIDIA SHIELD TV. Kolejnym ustawieniem jest Enhanced, który zapewni lepsze wrażenia niż opcja Standard. Oprócz tego update wprowadza ułatwienia i ulepszenia dla streamerów.

Darmowy Daemon X Machina już na GeForce NOW - ilustracja #2
Nowa aktualizacja przynosi ze sobą jeszcze lepszą jakość obrazu.

Z innych rzeczy warto wspomnieć o tym, że aplikacja GeForce NOW wyszła z bety i jest teraz dostępna na telewizorach LG w pełnej wersji. Oprogramowanie jest kompatybilne z modelami 4K z ubiegłego roku. Znajdziecie je w sklepie LG Content Store.

ZASTRZEŻENIE

Materiał powstał we współpracy z firmą NVIDIA.