Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 sierpnia 2022, 17:30

autor: Damian Miśta

Xiaomi zaskoczyło nowym produktem. Wyprzedzili Elona Muska

Xiaomi zaprezentowało swojego pierwszego humanoidalnego robota - CyberOne. Potrafi komunikować się z otoczeniem, chodzić i wiele więcej.

Xiaomi pokazało swoją odpowiedź na nieistniejącego jeszcze robota Tesli. Przypomina ona swojego amerykańskiego odpowiednika, ale w porównaniu z nim produkt Chińczyków już stąpa po ziemi.

Poznajcie „Metal Bro”

Pierwszy „Android” od Xiaomi nazywa się „Metal Bro”, ma 177 cm wzrostu, waży 52 kg, a jego znakiem zodiaku jest lew. Imponująco prezentuje się twarz, wyposażona w zakrzywiony panel OLED, który pozwala mu „widzieć” świat w trójwymiarze. Słyszy również to, co się do niego mówi dzięki dwóm mikrofonom, rozpoznaje 85 różnych rodzajów dźwięku i „rozumie” 45 typów ludzkich emocji. Porusza się dzięki 13 stawom o zakresie ruchu 21 stopni. Jego czas reakcji wynosi 0,5 ms. Ręce robota dysponują maksymalną siłą 30 niutonometrów, chociaż może on nimi wykonywać czynności przy użyciu zaledwie 1 niutonometra. Jeśli chodzi o nogi, to tam mamy do czynienia z konkretniejszą mocą, bo aż 300 niutonometrów.

Jak robotowi wyszedł występ?

Humanoidalny CyberOne przeszedł się wczoraj kilka metrów po scenie w Pekinie podczas specjalnego eventu Xiaomi wraz z założycielem marki - Lei Junem. Rozmawiał z nim, oznajmiał, że „idzie” i komplementował wzrost szefa. Na końcu CyberOne wręczył prezesowi Xiaomi kwiatka i obaj zrobili sobie pamiątkowe selfie. Robot zaprezentował też swoje ruchy Kung Fu. Nikomu nie włączył się bluescreen, jak na pamiętnym pokazie Windowsa 98, a robot nie złamał żadnego palca, jak to miało miejsce w trakcie gry w szachy w Rosji.

Cena CyberOne może wynieść od 600 000 do 700 000 juanów, czyli około 400-470 tysięcy złotych. Produkt jest nadal rozwijany i nie wiadomo, kiedy trafi do masowej produkcji. Pamiętacie, że Tesla pokazała swoją koncepcję humanoidalnego robota, o którym pisaliśmy w ubiegłym roku? Amerykańska firma nie pokazała jednak swojego rozwiązania na scenie, rozmawiającego z Elonem Muskiem, więc wychodzi na to, że jednak to Xiaomi jest lepsze (jak przyjęło się mówić w naszym kraju).

Xiaomi zaskoczyło nowym produktem. Wyprzedzili Elona Muska - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie, a teraz publikuje teksty na Gry-Online.pl. Pasja do gier rozpoczęła się u niego od strzelania do kaczek na Pegasusie. Następnie biegał za Okiem Innosa, pukał wrogów patelnią w Team Fortress 2 i robił głupoty w Saints Row. Poza tym lubi nerdowe tematy o technologiach oraz to, co akurat wyda mu się ciekawe.

więcej