Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 stycznia 2023, 16:00

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

Klawiatura dla graczy, która zagwarantuje Ci lepsze wyniki

Tanie, mechaniczne klawiatury są dobre, bo są… tanie. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że często nie są to urządzenia o długiej żywotności. Jeśli tak jak ja wychodzisz z założenia, że warto dopłacić do modelu, który będzie bezproblemowo działać przez długie lata, zapraszam Cię do zapoznania się z Corsair K70 TKL RGB Champion Series.

Źródło fot. Corsair
i

„Korsarz” nie przez przypadek jest wymieniany w gronie najlepszych producentów peryferii komputerowych. Jego urządzenia charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Klawiatura Corsair K70 TKL RGB to sprzęt premium pod każdym względem. Powstał on na bazie wzmocnionego, aluminiowego korpusu, na którym umieszczono przełączniki MX Cherry Speed Silver (jest też wersja z MX Cherry Red) i dwuwarstwowe keycapy PBT. Szacowana żywotność klawiszy to aż 100 mln aktywacji.

Urządzenie jest dedykowane profesjonalnym graczom, ale może kupić je także zwykły śmiertelnik – poważnie, nikt tego nie sprawdza. Rozgrywka na klawiaturze z przełącznikami Speed Silver jest niezwykle responsywna. Dystans aktywacji switchów wynosi zaledwie 1,2 milimetra. Błyskawiczna reakcja na działania gracza jest zapewniona również przez częstotliwość raportowania 8000 Hz - klawisze reagują 8-krotnie szybciej (0,25 ms) niż w innych e-sportowych modelach. Taki wynik udało się osiągnąć za sprawą autorskiej technologii Corsair AXON Hyper-Processing.

PLUSY:
  1. to fantastyczny sprzęt do grania;
  2. błyskawiczna i gładka aktywacja klawiszy;
  3. topowe wykonanie i wysoka wytrzymałość;
  4. rozbudowane oprogramowanie;
  5. zaawansowany system podświetlenia RGB;
  6. liczne dodatki – wbudowana pamięć, tryb turniejowy, dodatkowe keycapy, odłączany przewód, wyświetlacz, klawisze multimedialne.
MINUSY:
  1. nigdy nie była tania, a teraz jest jeszcze droższa niż kilka miesięcy temu;
  2. taki sobie dźwięk klikania - switchom przydałoby się smarowanie;
  3. gdzie jest podkładka pod nadgarstki?!

Klawiatura oferuje tryb turniejowy. Po jego aktywowaniu za pomocą fizycznego przełącznika podświetlenie staje się statyczne. Blokowana jest też możliwość korzystania z makr. Ma to za zadanie zminimalizować ryzyko utraty koncentracji i przypadkowego aktywowania niechcianej funkcji.

Klawiatura dla graczy, która zagwarantuje Ci lepsze wyniki - ilustracja #1
Każdy klawisz posiada indywidualne podświetlenie. Rozbudowanym systemem RGB steruje się z poziomu aplikacji iCUE.

Sprzęt ma 8 MB wbudowanej pamięci, w której można zapisać do 50 profili. Z innych przydatnych dodatków warto wspomnieć o obecności klawiszy służących do sterowania multimediami. Szczególnie satysfakcjonujące jest używanie rolki służącej do regulowania głośności. To, że ma się do czynienia z klawiaturą gamingową z najwyżej półki widać też po odłączanym przewodzie USB C, stuprocentowym Anti-Ghostingu z pełnym N-Key Rolloverem, wbudowanym wyświetlaczu oraz dodatkowych nakładkach na klawisze. Do ideału zabrakło tak naprawdę tylko podkładki pod nadgarstki.

Cena w dniu publikacji (TKL z przełącznikami Cherry MX Speed Silver): 629 zł (OleOle!, Media Expert, RTV EURO AGD, Amazon)

Kup Corsair K70 TKL RGB w OleOle!

Kup Corsair K70 TKL RGB w Media Expert

Kup Corsair K70 TKL RGB w RTV EURO AGD

Kup Corsair K70 TKL RGB na Amazon

Corsair K70 TKL RGB (Cherry MX Speed) – opinie

Klawiatura zbiera wysokie oceny m.in. za nienaganne wykonanie, znakomite RGB i responsywność. Opinie użytkowników potwierdzają, że klawiatura jest wyjątkowo szybka, a do aktywacji klawiszy potrzebny jest niewielki nacisk. Ma to swoje niewątpliwe plusy w grach online, ale jednocześnie sprawia, że nieprzyzwyczajeni gracze mogą przypadkowo wdusić jakiś przycisk.

Bardzo dobra jakość. Nie mam tak dużo miejsca na biurku, aby korzystać z pełnoformatowej klawiatury, a ta jest w idealnym rozmiarze. Szczotkowane aluminium jest efektowne, a przy tym odporne na zarysowania. Na początku trochę czasu zajęło mi przyzwyczajenie się do czułości klawiszy. Nawet gdy gram teraz i jestem trochę spięty, potrafię przypadkowo aktywować klawisz spacji. Oświetlenie RGB jest w pełni konfigurowalne. Da się m.in. regulować jego intensywność. Klawiatura przychodzi bez podpórki pod nadgarstki. Może to być problemem dla kogoś, kto zamierza używać tego sprzętu przez wiele godzin dziennie.

– Deimer

Bardzo solidna i miła w dotyku konstrukcja. Corsair, choć czasami potrafi być drogi, tworzy produkty wysokiej jakości. Klawiatura ma zjawiskowe RGB i świetnie nadaje się do gier. Klawisze są szybkie. Urządzenie stabilnie leży na biurku, choć jest lekkie. Polecam każdemu graczowi.

– Chris

Gram bardzo dużo w CSGO (5000+ godzin) i mogę powiedzieć, że ta klawiatura jest idealna do gier FPS - ma wszystkie niezbędne przyciski i jest niezwykle responsywna. To sprzęt z najniższym opóźnieniem wejściowym na rynku. (opinia z kwietnia 2022)

– John

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.