Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 marca 2023, 16:00

Jedna ładowarka, by wszystkimi rządzić

Wyjazd z rodziną na wakacje zazwyczaj wiąże się z koniecznością wypełnienia walizek rozmaitymi adapterami – wszak każdy smartfon, tablet czy laptop potrzebuje własną ładowarkę. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi Baseus GaN2 Pro 100 W.

Jedna, by wszystkimi rządzić – tak w skrócie można opisać ładowarkę Baseus GaN2 Pro 100 W. Dzięki niej otrzymujemy możliwość naładowania jednocześnie aż czterech urządzeń, co powinno zadowolić nawet wymagających użytkowników.

PLUSY:
 1. pozwala na ładowanie notebooków;
 2. cztery porty USB;
 3. niska temperatura pracy;
 4. kompaktowe wymiary;
 5. wysoki poziom zabezpieczeń;
 6. wsparcie szybkiego ładowania.
MINUSY:
 1. stosunkowo wysoka cena.

Zasilacz wyposażono w cztery porty: dwa USB typu C oraz dwa USB-A. To właśnie za ich pomocą sprzęt może naładować większość urządzeń, w tym smartfony, laptopy, smartwatche, smartbandy i inne akcesoria. Jak sama nazwa wskazuje, maksymalna moc ładowarki to 100 W. Nie byłoby to jednak możliwe bez odpowiedniego kabla. W zestawie znalazł się zatem metrowy przewód USB-C do USB-C w gumowej otulinie.

Jedna ładowarka, by wszystkimi rządzić - ilustracja #1

Warto jednak sprawdzić, ile mocy potrzebują urządzenia, które planujemy ładować przy użyciu zasilacza Baseus GaN2 Pro 100 W. Jeżeli mamy laptopa, który wymaga około 100 W, to stracimy możliwość podłączenia kolejnego sprzętu. W przypadku posiadania notebooka mniej prądożernego na porcie USB-A uzyskamy do 30 W, dzięki czemu smartfon korzystający z technologii quick charge naładujemy szybciej.

Napięcia wyjściowe w poszczególnych portach sprawdzicie w poniższej ramce.

 1. Type-C 1/2 – 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/5A
 2. USB-A 1/2 – 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 20V/3A,
 3. Type-C1 + Type-C2 65W+30W, 30W + 65W
 4. USB1 + USB2 5V/3A
 5. Type-C1/Type-C2 + USB1/USB2 65W + 30W
 6. Type-C1 + Type-C2 + USB1/USB2 60 + 20W + 18W
 7. Type-C1 + Type-C2 + USB1 + USB2 60W + 20W + 15W

Baseus GaN2 Pro 100 W wspiera najpopularniejsze systemy szybkiego ładowania: Power Delivery PD3.0 i Quick Charge QC4.0 +, AFC, Huawei Super Charge. Niestety zasilacz nie obsługuje wszystkich standardów – brakuje wsparcia dla telefonów takich marek, jak Oppo, realme oraz OnePlus.

Korzystanie ze sprzętu jest bezpieczne. Baseus GaN2 Pro 100 W posiada aż 6 różnych zabezpieczeń: elektrostatyczne, przed przegrzaniem, przed przepięciem, przed przeciążeniem, przed zwarciem oraz przed poborem nadmiernej mocy. Początkowo korzystanie z ładowarki może wywoływać zdziwienie. Mianowicie każdorazowe podłączenie lub odłączenie jakiegoś urządzenia w trakcie ładowania pozostałych, zatrzymuje na chwilę cały proces. Baseus GaN2 Pro 100 W dobiera wtedy odpowiednie parametry dla pozostałych urządzeń. Dzięki temu temperatura pracy ładowarki nie przekracza dopuszczalnych granic.

Cena w dniu publikacji: 209 zł (Allegro), 215 zł (Media Expert oraz RTV Euro AGD)

Baseus GaN2 Pro 100 W kupisz na Allegro

Baseus GaN2 Pro 100 W kupisz w Media Expert

Baseus GaN2 Pro 100 W kupisz w RTV Euro AGD

Baseus GaN2 Pro 100 W – opinie

Szybkie ładowanie i kilka dostępnych portów sprawiają, że Baseus GaN2 Pro 100 W jest bardzo częstym wyborem konsumentów. O jego wysokiej jakości świadczą opinie użytkowników na Amazonie.

Muszę ładować trzy urządzenia jednocześnie, więc kupiłem ten sprzęt, żeby pozbyć się konieczności posiadania trzech osobnych ładowarek. Nigdy nie miałem urządzenia o takiej prędkości, a mój tablet nigdy nie naładował się tak szybko. Mogłem wybrać wersję 65 W, ale wolałem uniknąć pracy blisko granicy możliwości. Lepiej dmuchać na zimne.

– Orin

Kupiłem tę ładowarkę przed ostatnią podróżą, ponieważ musiałem korzystać z dwóch laptopów i dwóch smartfonów. Sprzęt pozwolił mi naładować wszystkie sprzęty jednocześnie, bez jakichkolwiek problemów z napięciem. Wtyczka mogłaby być jednak trochę bardziej stabilna.

– eka2344

Jestem absolutnie zauroczony użytecznością oraz kompaktowością tego sprzętu. Prawdopodobnie nigdy już nie wrócę do zwykłej ładowarki.

– MiRi

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej