Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 stycznia 2022, 12:08

Bannerlord działa świetnie na Steam Decku. Twórca chwali sprzęt

Programista Mount & Blade II: Bannerlord pochwalił Steam Decka i stwierdził, że gra już teraz bardzo dobrze radzi sobie na tym sprzęcie, a kolejne ulepszenia pod jego kątem są w drodze.

W SKRÓCIE:
  1. Mount & Blade II: Bannerlord działa dobrze na Steam Decku,
  2. gra wyciąga 60 fps na średnich detalach podczas bitew z 500 jednostkami,
  3. w planach są ulepszenia gry, dopasowujące jej optymalizację, sterowanie i interfejs pod Steam Decka.

Powoli zbliżamy się do premiery Steam Decka, więc coraz częściej na jego temat wypowiadają się twórcy popularnych gier. Jest wśród nich Mustafa Korkmaz ze studia Tale Words, który poinformował, że Mount & Blade II: Bannerlord działa bardzo dobrze na tym urządzeniu.

Deweloper pochwalił sprzęt firmy Valve i stwierdził, że Mount & Blade II: Bannerlord uzyskuje na Steam Decku 60 klatek na sekundę na średnich detalach i z 500 jednostkami podczas bitwy. Ponadto już teraz dobrze działać ma multiplayer wraz z systemem antycheaterskim.

Bannerlord działa świetnie na Steam Decku. Twórca chwali sprzęt - ilustracja #1
Źródlo: Mustafa Korkmaz na Twitterze.

Korkmaz jest programistą odpowiedzialnym za silnik gry, więc wie, o czym mówi. Deweloper poinformował również, że Tale Worlds chce jak najszybciej dodać do Mount & Blade II: Bannerlord ulepszenia, które jeszcze lepiej dostosują produkcję pod specyfikę Steam Decka. W planach jest m.in. wirtualna klawiatura na ekranie dotykowym oraz standardowe konfiguracje ustawień, zoptymalizowane pod to urządzenie.

Ponadto możemy spodziewać się ulepszeń optymalizacji oraz sterowania, opracowanych pod kątem urządzenia oraz jego kontrolera. Mustafa Korkmaz uważa, że nie powinno być również problemów z instalowaniem modów przez Steam Workshop, choć zastrzega, że jeszcze nie sprawdził tej opcji.

Przypomnijmy na koniec, że wysyłka pierwszych modeli konsumenckich Steam Decka ruszy 28 lutego. Niestety wszystkie egzemplarze szykowane na przyszły miesiąc zostały już zakupione. Jeśli dokonacie rezerwacji dzisiaj, to na dostawę będziecie musieli poczekać do drugiej połowy 2022 roku.

  1. Steam Deck – oficjalna strona
  2. Steam Deck w sklepie Steam
Bannerlord działa świetnie na Steam Decku. Twórca chwali sprzęt - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.