Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 listopada 2022, 15:55

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

ASUS TUF Gaming F15 to laptop z RTX 3060, Cyberpunk 2077 nie jest dla niego problemem

Laptop może być główną maszynką do gier, używaną do ogrywania najbardziej wymagających produkcji. Najlepszym na to dowodem jest bohater dzisiejszego materiału.

Źródło fot. ASUS
i

Szukasz mocnego laptopa gamingowego? Skoro się tu znalazłeś, to zapewne tak. Ze swojej strony polecam ASUS TUF Gaming F15 z RTX 3060 na pokładzie. Zagrasz na nim we wszystko, nierzadko na maksymalnych detalach i z co najmniej 60 ramkami.

PLUSY:
  1. wysoka wydajność;
  2. odświeżanie 144 Hz;
  3. porządne wykonanie;
  4. cała masa portów i złączy;
  5. czas pracy na baterii;
  6. świetny wygląd.
MINUSY:
  1. dość głośny pod pełnym obciążeniem;
  2. pod względem kolorów ekran jest przeciętny;
  3. brak slotu na karty SD.

Laptop z 2021 roku przykuwa oko projektem łączącym elegancję z elementami typowych dla przenośnych komputerów do gier. Cała konstrukcja jest solidna – świadczy o tym uzyskanie militarnej normy MIL-STD-810H, i fakt, że pokrywa matrycy została wykonana z aluminium. Urządzenie zostało wyposażone w 15,6-calowy ekran o rozdzielczości 1920x1080 pikseli i odświeżaniu 144 Hz. Warto zwrócić uwagę również na klawiaturę z podświetleniem RGB. Wyróżniono na niej najważniejsze dla gracza klawisze.

Najmocniejszym punktem ASUS TUF Gaming F15 jest specyfikacja. W wybranym przeze mnie wariancie można znaleźć 6-rdzeniowy i 12-wątkowy procesor Intel Core i5-11400H, współpracujący z kartą graficzną RTX 3060 (TGP 80W + boost 15W) 6 GB GDDR6 i 16 gigabajtami szybkiej pamięci RAM. Taka konfiguracja radzi sobie wzorowo nawet w najbardziej wymagających produkcjach. Najlepszym przykładem jest Cyperpunk 2077. Laptop wykręca w nim około 60 kl./s w ustawieniach wysokich (bez RT i DLSS). Płynność może być jeszcze większa. GeForce RTX 3060 obsługuje technologię DLSS, która skaluje obraz z niższej, renderowanej rozdzielczości do Full HD. Pozwala to pozyskać dodatkowe klatki przy praktycznie niezauważalnym spadku jakości (dotyczy ustawienia DLSS Jakość).

ASUS TUF Gaming F15 to laptop z RTX 3060, Cyberpunk 2077 nie jest dla niego problemem - ilustracja #1
Pełny potencjał matrycy 144 Hz uda się wykorzystać głównie w grach online. Podczas sieciowej rywalizacji płynność obrazu jest szczególnie ważna.

Gdy jest się z dala od gniazdka, zadanie zasilenia laptopa przejmuje czterokomorowa, litowo-polimerowa bateria o pojemności 5845 mAh. Czas pracy w trybie przenośnym jest uzależniony od tego, co robi się na komputerze. Przy prostych czynnościach, takich jak przeglądanie stron internetowych i oglądanie filmów, akumulator powinien wystarczyć na 6-8 godzin. Granie i zasobożerna praca, np. przy montażu wideo, znacząco zredukują ten wynik.

Cena w dniu publikacji: 4 799 zł (RTV Euro AGD)

Kup Asus TUF Gaming F15 w RTV Euro AGD

Kup Asus TUF Gaming F15 na Allegro

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.