Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 sierpnia 2022, 14:00

autor: Damian Miśta

Apple w końcu przywróciło funkcję, którą samo usunęło

Apple w najnowszej wersji beta systemu iOS 16 umożliwiło wyświetlanie stanu baterii w procentach. Informacja wyświetla się wewnątrz ikonki stanu naładowania baterii.

Źródło fot. powyżej: Pexels | Skitterphoto.

Stało się – Apple znowu dało nam coś, co wcześniej zabrało.! W najnowszej wersji beta systemu iOS 16 (iOS 16 beta 5) ponownie pojawiła się funkcja, która jest powszechnie dostępna w większości smartfonów z Andoidem. Apple przywróciło możliwość włączenia wyświetlania stanu naładowania baterii w procentach, które będą stale aktualizowane wewnątrz ikonki pokazującej stan poziom energii akumulatora.

Jak już wspominałem na wstępie, - taka możliwość występowała już wcześniej, w starszych iPhone’ach, gdzie liczba pojawiała się obok ikony baterii. Niestety wraz z premierą iPhone’a X producent zdecydował się na usunięcie wskaźnika procentowego. Stało się tak podobno z powodu niewystarczającej ilości miejsca naw górnym pasku, w którymgdzie rozgościł się notch (charakterystyczne wcięcie w ekranie). Stan baterii wyrażany procentowo, był dostępny jedynie w centrum sterowania. Teraz ta opcja powróciła, choć w nieco innym wydaniu, które nie koniecznie przypadnie wszystkim do gustu.

Apple w końcu przywróciło funkcję, którą samo usunęło - ilustracja #1
Tak wygląda menu tej funkcji i wskaźnik naładowania baterii w iOS 16 beta 5

Użytkownicy w mediach społecznościowych na ogół pozytywnie zareagowali reagują na powrót tej opcji. Wiele osób zauważyło jednak, że niewielka liczba wpisana w ikonkę baterii może być nieczytelna. W najnowszej wersji beta systemu iOS wskaźnik procentowy znajduje się „w środku” ikony, przez co na pierwszy rzut oka może to wyglądać, jakby ogniwo było w pełni naładowane. Pamiętajcie jednak, że to tylko wersja beta i nie wiadomo, czy funkcja trafi w takim kształcie do stabilnego wydania iOS 16.

Apple w końcu przywróciło funkcję, którą samo usunęło - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie, a teraz publikuje teksty na Gry-Online.pl. Pasja do gier rozpoczęła się u niego od strzelania do kaczek na Pegasusie. Następnie biegał za Okiem Innosa, pukał wrogów patelnią w Team Fortress 2 i robił głupoty w Saints Row. Poza tym lubi nerdowe tematy o technologiach oraz to, co akurat wyda mu się ciekawe.

więcej