Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 września 2022, 19:55

autor: Patryk Michaś

Apple podnosi ceny aplikacji w Polsce

Polska jest jednym z krajów, dla których Apple zapowiedziało podwyżki cen w sklepie App Store. Jak bardzo odczują to nasze portfele?

Źródło fotografii: Unsplash.

Niedawna konferencja firmy Apple, na której zaprezentowano nowe iPhone’y oraz zegarki Apple Watch, odbiła się szerokim echem po tym, jak ujrzano europejskie ceny. Mimo że gigant z Cupertino teoretycznie ich nie podniósł, to i tak przyjdzie nam za jego produkty zapłacić o wiele więcej niż w zeszłym roku. Podyktowane jest to głównie słabym kursem lokalnych walut względem mocnego dolara.

Nie jest to jednak koniec obciążeń dla naszych portfeli, ponieważ Apple zapowiedziało podwyżki w sklepie App Store.

20-procentowe podwyżki od 5 października

Wzrost cen obejmie zarówno aplikacje, jak i zakupy wewnątrz nich. Apple postanowiło natomiast wykluczyć z podwyżek automatycznie odnawiane subskrypcje. Nowe cenniki zostały opublikowane dla takich krajów jak: Polska, Chile, Egipt, Japonia, Malezja, Pakistan, Korea Południowa, Szwecja, Wietnam, a także dla wszystkich państw, w których obowiązuje waluta euro.

Podwyżki mają wynieść średnio 20%, a w przypadku Japonii mogą sięgnąć nawet 30%. Dla przykładu koszt zakupu w europejskim sklepie App Store wynoszący wcześniej 9,99 euro podskoczy teraz do 11,99 euro. Trzeba przyznać, że dla osób często korzystających z mikrotransakcji w aplikacjach będzie to spory cios.

Na blogu Apple poinformowało, że zmiany wejdą w życie 5 października, więc jeśli zwlekasz z decyzją o kupnie jakiejś gry bądź aplikacji, może to być dobry moment, aby ją nabyć, zanim ceny wzrosną.

Apple podnosi ceny aplikacji w Polsce - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.