Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 stycznia 2022, 13:09

autor: Dawid "Dawid Wanat" Wanat

AirTag pozwolił przyłapać kierowcę ciężarówki na oszustwie przy przeprowadzce

Mieszkanka stanu Kolorado ukryła AirTaga w przeprowadzkowej ciężarówce, aby wiedzieć, kiedy spodziewać się transportu. Dzięki lokalizatorowi przyłapała kierowcę na kłamstwie.

Jeszcze niedawno Apple AirTag mógł kojarzyć się z zuchwałymi kradzieżami aut w Kanadzie. Tym razem dostaliśmy historię o innym wydźwięku, niepowiązaną z działalnością kryminalistów. Mieszkanka stanu Kolorado użyła lokalizatora, aby śledzić nieuczciwego kierowcę prowadzącego przeprowadzkową ciężarówkę. Dla przypomnienia – urządzenie, o którym mowa, to przenośny lokalizator, ułatwiającego odnajdywanie rzeczy codziennego użytku np. kluczy, portfela itp.

Apple AirTag kupisz tutaj

Według informacji rodzina kobiety zaplanowała przenosiny do innego stanu (w związku z oddelegowaniem męża do innej jednostki wojskowej). Wynajęta firma miała przetransportować dobytek do nowego domu w stanie Nowy Jork. Kobieta wykazała się przy tym nieprzeciętnym sprytem i ukryła lokalizator w jednym z pudeł, aby śledzić swoją własność i wiedzieć, kiedy może spodziewać się przyjazdu ciężarówki.

Kierowca podczas rozmowy telefonicznej z pracodawczynią poinformował ją, że znajduje się w Kolorado, tym samym sugerując, że transport potrwa jeszcze kilka dni. Jak można się domyślić, kobieta wykorzystała AirTaga, aby sprawdzić, gdzie faktycznie znajdują się jej osobiste rzeczy. Okazało się, że pracownik firmy przeprowadzkowej znajdował się wówczas w New Jersey, zaledwie kilka godzin od miejsca docelowego. Kobieta przedstawiła kierowcy dowód, a ten tłumaczył, że chciał spotkać się ze swoją dziewczyną.

Na szczęście wszystko potoczyło się dobrze, a rzeczy dotarły do właścicieli.

AirTag pozwolił przyłapać kierowce ciężarówki na oszustwie przy przeprowadzce - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.