Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 sierpnia 2022, 12:21

Nowe Ryzeny w przecieku; tanio nie będzie

Najmocniejsze procesory z serii AMD Ryzen 7000 mogą być droższe od swoich odpowiedników z poprzedniej generacji.

Źródło fot. powyżej: oficjalna strona firmy AMD.

Nowe procesory AMD mają trafić na rynek już wkrótce, zapewne przynosząc ze sobą spory skok wydajności. Pytanie tylko: za jaką cenę? Oficjalnie wciąż czekamy na potwierdzone informacje, ale ostatnie przecieki sugerują, ze w dniu premiery nowe Ryzeny będą droższe od swoich poprzedników.

Procesor AMD kupisz tutaj

Serwis VideoCardz miał otrzymać dane pochodzące z wewnętrznej prezentacji firmy AMD, aczkolwiek redakcja nie potwierdziła wiarygodności przecieku. Chodzi rzecz jasna o procesory z serii Ryzen 7000. Według przecieku ceny tychże mają być podobne do tych znanych z obecnej generacji – z wyjątkiem najwydajniejszych CPU.

W przypadku Ryzena 7 7700X cena sugerowana przez producenta (MSRP) nie będzie odbiegać od premierowej wyceny Ryzena 5700X (299 dolarów). Jednak już Ryzen 7 7800X i Ryzen 9 (7xy0X, jak podało źródło) będą droższe od swoich odpowiedników, tj. odpowiednio Ryzena 7 5800X (449 dol.) oraz Ryzenów 9 5900x (549 dol.) i 5950X (799 dol.; podajemy według cen na rynku USA).

Informator VideoCardz załączył też obraz, pokazujący projekt pudełek dla nowego procesora AMD Ryzen 9. Grafikę zamieściliśmy poniżej.

Nowe Ryzeny w przecieku; tanio nie będzie - ilustracja #1

Tak ma być zapakowany nowy Ryzen 9.Źródło: VideoCardz.com.

Przypominamy o ostrożnym podchodzeniu do nieoficjalnych informacji. Na ich ewentualne potwierdzenie nie będziemy długo czekać, bo nowe Ryzeny oparte na architekturze Zen 4 trafią na rynek jeszcze w tym kwartale (15 września według ostatnich przecieków).

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Nowe Ryzeny w przecieku; tanio nie będzie - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej