Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 sierpnia 2022, 12:00

autor: Damian Miśta

AMD potwierdza datę premiery nowych Ryzenów

AMD przekazało informację o premierze nowych procesorów Ryzen 7000.

Źródło fot. powyżej: Unsplash | Zii Miller.

AMD potwierdziło, że 30 sierpnia o godzinie 1:00 czasu polskiego nastąpi długo wyczekiwana premiera nowej generacji procesorów AMD Ryzen z serii 7000. Pokaz „together we advance_PCs” odbędzie się na żywo na oficjalnym kanale firmy w serwisie YouTube. Ci, którzy nie zdążą na transmisję live, obejrzą zapis wydarzenia na, który zostanie udostępniony kilka godzin później na stronie internetowej AMD.

W trakcie pokazu prezes AMD – dr Lisa Su – wraz z innymi pracownikami przedsiębiorstwa przekażą nowe informacje na temat najnowszej architektury Zen 4. Obok nowych procesorów z serii Ryzen 7000 na scenie pojawi się również platforma AM5, która ma obsługiwać pamięci RAM DDR5 i magistralę PCI-Express 5.0. Socket AM5 oznacza zastosowanie gniazda typu LGA w procesorach AMD, czyli rozwiązania, z którego od dawna korzysta ich największy rywal – Intel.

Na konferencji być może nie zabraknie też innych ciekawych informacji. Jest szansa na to, że pojawią się szczegóły nadchodzących chipsetów B650 i X670, które będą kompatybilne z Ryzenami przeznaczonymi na platformę AM5. Spekuluje się też, że AMD uchyli rąbka tajemnicy architektury RDNA3 dla kart graficznych Radeon RX 7000.

Sprawdź ceny procesorów AMD

Nowa generacja procesorów Ryzen od AMD trafi do sprzedaży prawdopodobnie 27 września bieżącego roku. AMD jeszcze oficjalnie nie potwierdziło tej daty. Natomiast wczoraj pisaliśmy o wycieku cen Ryzenów nowej generacji. Można je zobaczyć w tej wiadomości.

AMD potwierdza datę premiery nowych Ryzenów - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie, a teraz publikuje teksty na Gry-Online.pl. Pasja do gier rozpoczęła się u niego od strzelania do kaczek na Pegasusie. Następnie biegał za Okiem Innosa, pukał wrogów patelnią w Team Fortress 2 i robił głupoty w Saints Row. Poza tym lubi nerdowe tematy o technologiach oraz to, co akurat wyda mu się ciekawe.

więcej