Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 listopada 2022, 12:10

autor: Kamil "KSulej" Sulej

Black Friday również u AMD. Nadchodzą niższe ceny procesorów

AMD obniżyło ceny swoich nowych procesorów. Można to zauważyć w oficjalnym internetowym sklepie firmy. Niestety promocja wydaje się być ograniczona czasowo.

Źrodło fot. Unsplash
i

AMD ewidentnie idzie w ślady innych sprzedawców detalicznych, którzy ostatnio znacząco obniżyli ceny serii Ryzen 7000. Dotyczy to wszystkich czterech modeli procesorów wprowadzonych niedawno na rynek.

Black Friday również u AMD. Nadchodzą niższe ceny procesorów - ilustracja #1
Nowe ceny – pytanie czy na stałe? Źródło: AMD

Zastanawiający jest fakt, że rabat pierwotnie został przedstawiony jako „New Low Price” (pol. „Nowa Niska Cena”), a później zmieniony na „Deals on Our Newest Processors” (pol. „Specjalne oferty na nasze najnowsze procesory”). Jednocześnie na górze strony wyświetlane są informacje o promocjach z okazji Black Friday. Trzeba przyznać, że cała sytuacja wygląda nieco dziwnie.

Niemiecki oddział AMD wyjaśnia

Jak jednak podaje PCGamesHardware, które skontaktowało się w tej sprawie z niemieckim oddziałem AMD, obniżki cen nie są stałe. Zostały wprowadzone w związku z Black Friday i po zakończeniu promocji najprawdopodobniej wrócą do „normy”. Podobne działania mają się odbyć w innych krajach (mamy nadzieję, że także w Polsce). Oferta ma być ograniczona czasowo, więc raczej nie ma co liczyć na stałe obniżki cen procesorów. Jeśli jednak będziecie chcieli zaopatrzyć się w nowy procesor AMD, to może być to niezła okazja.

Duże różnice w cenach

Mówimy tutaj o bardzo dużych obniżkach cen procesorów Zen4. W przypadku najwydajniejszego Ryzena 9 7950x koszt zakupu jest niższ aż o 125 dolarów. Jest to wyjątkowa promocja, zważywszy na to, kiedy nowe procesory pojawiły się na rynku. AMD musiało zorientować się, że wysokie ceny płyt głównych AM5 odbijają się negatywnie na sprzedaży CPU, a konkurencja w postaci Intela radzi sobie znakomicie.

Ceny procesorów AMD sprawdzisz tutaj

Black Friday również u AMD. Nadchodzą niższe ceny procesorów - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.