Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 stycznia 2022, 12:00

autor: Dawid "Dawid Wanat" Wanat

Aktualizacja do Windowsa 11 instalowana dwa razy częściej niż update do „dziesiątki”

Windows 11 jest wybierany coraz częściej. Microsoft chwali się osiągnięciami, sięgając pamięcią do czasów „dziesiątki”.

Od dnia premiery Windowsa 11, czyli od 5 października 2021 roku, Microsoft robił wszystko, aby przekonać nas do przejścia na nowy system. Częściowe dane o liczbie osób, które zdecydowały się na ten krok, dostarczały comiesięczne sprzętowe ankiety Steam. Tym razem przedstawiamy oficjalne informacje o popularności W11 prosto od giganta z Redmond.

Windowsa 11 kupisz tutaj

We wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu firmy, poświęconym rynkowi PC oraz systemowi Windows, czytamy, że użytkownicy instalowali uaktualnienie do Windowsa 11 dwa razy częściej niż w przypadku „dziesiątki”. Microsoft pochwalił się także trzykrotnie większym ruchem w odświeżonym Microsoft Store, przypisując zasługi nowemu systemowi.

System Windows 11 uzyskał również najwyższe oceny jakości oraz zadowolenia spośród wszystkich wersji systemu Windows, jakie kiedykolwiek dostarczyliśmy klientom.

Co ciekawe, program uaktualnień do Windowsa 11 oficjalnie wkracza w ostatnią fazę i firma może niedługo uniemożliwić darmowe przejście na nowy system. Jak podaje Microsoft, pozytywne przyjęcie systemu wyprzedziło ich oczekiwania. Gorącą wiadomością jest także liczba komputerów z systemem Windows – aktualnie jest on zainstalowany na 1,4 miliarda urządzeń na świecie.

Aktualizacja do Windowsa 11 wybierana dwa razy częściej niż przy „dziesiątce” - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.