Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 kwietnia 2019, 11:26

autor: DM

Acer Predator Helios 700 z wysuwaną klawiaturą

Na konferencji w Nowym Jorku dowiedzieliśmy się, czym wyróżnia się Predator Helios 700 – nowy laptop gamingowy firmy Acer. Firma zaprezentowała także urządzenia przygotowane specjalnie dla twórców i projektantów oraz specjalny telewizor dla gracza.

Złożony Predator Helios 700 wygląda jak zwykły laptop... - Acer Predator Helios 700 z wysuwaną klawiaturą  - wiadomość - 2019-04-12
Złożony Predator Helios 700 wygląda jak zwykły laptop...

Firma Acer, na zorganizowanej w Nowym Jorku konferencji pod hasłem [email protected], pokazała między innymi zupełnie nowego laptopa gamingowego z popularnej serii Predator. Helios 700 wyróżnia się niezwykłą konstrukcją klawiatury HyperDrift, która obok działających niemal jak analogowe gałki klawiszy WSAD, pozwala na dodatkowe i bardzo wydajne chłodzenie komputera.

W swoim standardowym układzie klawiatury nowy Helios 700 nie wyróżnia się niczym niezwykłym od reszty Predatorów. Wystarczy jednak pociągnąć dolną część do siebie, by niczym Transformer, laptop przekształcił się w wydajną maszynę do grania. Rozsunięcie podstawy odsłania dwa potężne wloty powietrza z wentylatorami, które znacznie usprawniają jego cyrkulację i pozwalają skutecznie chłodzić całą konstrukcję. Dodatkowo, przy dolnej krawędzi segment z trackpadem zmienia swój kąt położenia, tworząc specjalną podstawkę pod nadgarstki, rzeczywiście poprawiająca komfort i ergonomię opierania rąk na klawiaturze.

…z rozsuniętą klawiaturą zmienia się zupełnie. Pod ekranem widać dwa wiatraki, a na dole podstawkę z trackpadem, która teraz umożliwia wygodniejsze ułożenie dłoni. - Acer Predator Helios 700 z wysuwaną klawiaturą  - wiadomość - 2019-04-12
…z rozsuniętą klawiaturą zmienia się zupełnie. Pod ekranem widać dwa wiatraki, a na dole podstawkę z trackpadem, która teraz umożliwia wygodniejsze ułożenie dłoni.

Klawisze WSAD wykonano w technologii MagForce, co umożliwia skonfigurowanie ich działania na podobieństwo analogowych gałek. Oprogramowanie potrafi odczytać jak mocno są one wciśnięte i odpowiednio dostosować do tego sterowanie, np. zmienić powolny chód w bieg tylko pod wpływem większego nacisku na konkretny przycisk.

Nie mieliśmy niestety okazji przetestować laptopa Helios 700 i jego nowych funkcji w żadnej grze, ale samo rozsuwanie klawiatury wydaje się wykonane prawidłowo. Nie wymaga dużej siły, a całość po rozłożeniu robi solidne wrażenie. Prawie 5 kilogramów wagi sprawia jednak, że nie jest to laptop, na którym komfortowo pogramy w pociągu – to mobilność pozwalająca raczej na przenoszenie go w inne miejsca.

Klawisze WSAD można będzie zaprogramować tak, by działały na wzór analogowych gałek w gamepadach. - Acer Predator Helios 700 z wysuwaną klawiaturą  - wiadomość - 2019-04-12
Klawisze WSAD można będzie zaprogramować tak, by działały na wzór analogowych gałek w gamepadach.

Nowy Predator z 17 calowym ekranem IPS o jasności 300 nitów, częstotliwości 144Hz i z technologią Nvidia G-Sync będzie wyposażony w procesory Intela 9 generacji, karty GeForce RTX 2080 lub 2070, pięć głośników z subwooferem oraz możliwość rozbudowy pamięci RAM do 64 gigabajtów. Równie okazale będzie przedstawiać się cena Heliosa 700. Od lipca będzie można nabyć go w cenie od 10499zł.

Oprócz wyjątkowego Heliosa 700 zapowiedziano też odświeżenie modeli Helios 300 oraz serii Nitro, które dostaną przede wszystkim nowe wersje kart graficznych GeForce RTX oraz procesorów Intela. Inną ciekawostką był specjalny monitor dla graczy: Predator CG43K P. 43 calowy ekran o rozdzielczości 4K zapewni odświeżanie na poziomie 144Hz, czas reakcji 1ms i jasność na poziomie 1000 nitów.

Nowy monitor Predator CG43K P oferuje specyfikacje ekranu do gier w rozmiarze telewizora. - Acer Predator Helios 700 z wysuwaną klawiaturą  - wiadomość - 2019-04-12
Nowy monitor Predator CG43K P oferuje specyfikacje ekranu do gier w rozmiarze telewizora.

ConceptD – nowy segment produktów firmy Acer dla twórców kreatywnych

Sporą niespodzianką na [email protected] była nowa linia produktów pod nazwą ConceptD. To cała rodzina sprzętu: od poręcznego laptopa, przez stacje robocze, po gogle technologii VR. Wszystko przewidziane jest dla tzw. „kreatorów” – grafików, architektów i innych twórców wykorzystujących komputer do wizualizacji treści. Wszystkie wyróżniają się trochę innym wzornictwem niż reszta produktów firmy Acer, kulturą pracy w niemal absolutnej ciszy oraz ekranami reprodukującymi 99 procent palety kolorów Adobe RGB z certyfikatem Pantone, czyli ogólnie mówiąc – pokazują barwy najbliższe tym, które widzi ludzkie oko.

Urządzenia z rodziny ConceptD 9 docenią graficy i projektanci. - Acer Predator Helios 700 z wysuwaną klawiaturą  - wiadomość - 2019-04-12
Urządzenia z rodziny ConceptD 9 docenią graficy i projektanci.

Wśród nich najciekawiej przedstawiał się model ConceptD 9, nawiązujący trochę funkcjonalnością do stacjonarnego Microsoft Surface Studio 2, tyle że w rozmiarze laptopa. To nic innego, jak 17 calowy tablet graficzny z obsługą stylusa firmy WACOM, rozdzielczością 4K i wszystkimi innymi zaletami, jakie daje przenośny komputer z systemem Windows. Płaską konstrukcję można rozłożyć pod dowolnym kątem dzięki specjalnemu zawiasowi, który niestety trochę wystaje z foremnej bryły. Całość pracuje bardzo lekko, a jednocześnie ekran (gdy nie dotyka podstawy z klawiaturą) nie próbuje się składać pod naciskiem ręki. Nie przypadła mi do gustu jedynie klawiatura, wydająca trochę dziwny i nieprzyjemny klik. Trzeba jednak podkreślić, że produkty z serii ConceptD nie były przedstawione w wersjach gotowych do wypuszczenia na rynek.

Szkoda, że wielki zawias nie jest jakoś schowany w ogólnej bryle laptopa. - Acer Predator Helios 700 z wysuwaną klawiaturą  - wiadomość - 2019-04-12
Szkoda, że wielki zawias nie jest jakoś schowany w ogólnej bryle laptopa.

Dla najbardziej wymagających twórców przewidziano stacje robocze wyposażone w karty z serii Nvidia GeForce RTX Quadro i ogromne możliwości rozbudowy pamięci RAM oraz przestrzeni dyskowej. Można je połączyć z dedykowanymi monitorami ConceptD o wielkości 32 lub 27 cali, które oczywiście spełniają rygorystyczne normy w odtwarzaniu możliwie najwierniejszych rzeczywistości kolorów. Ich premiera została zaplanowana na lato tego roku.

Acer zapowiedział także własne gogle wirtualnej rzeczywistości. - Acer Predator Helios 700 z wysuwaną klawiaturą  - wiadomość - 2019-04-12
Acer zapowiedział także własne gogle wirtualnej rzeczywistości.