Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 13 lipca 2012, 10:00

autor: Sarge

3DS ostatnią konsolą firmy Nintendo z tak bardzo promowanym efektem 3D

Wszystko wskazuje na to, że przyszłe konsole firmy Nintendo nie będą promowane w sposób ukazujący efekt 3D w roli głównej zalety danej platformy sprzętowej. Tak wynika ze słów prezesa japońskiego koncernu w jednym z wywiadów.

Satoru Iwata (prezes firmy Nintendo) powiedział w wywiadzie dla serwisu The Independent, że marketing kolejnych konsol japońskiego koncernu nie zostanie oparty w tak dużym stopniu na promowaniu efektu 3D. Nawiązał w ten sposób do nie najlepszej kondycji 3DS-a tuż po jego premierze.

Iwata zwrócił uwagę na to, że 3DS zadebiutował na rynku w momencie największego zapotrzebowania na efekt 3D. Jego zdaniem „boom” na tę funkcję zdaje się jednak słabnąć. Ludzie szybko przyzwyczajają się do nowych rozwiązań i „oferowanie wyłącznie efektu stereoskopowego 3D nie spowoduje utrzymania ich zainteresowania”.

3DS ostatnią konsolą firmy Nintendo z tak bardzo promowanym efektem 3D - ilustracja #1
Satoru Iwata

„Miło jest oferować dobrą grafikę, ale niekoniecznie wyłącznie ją, więc nie sądzę, abyśmy prezentowali efekt 3D jako jedną z głównych zalet przyszłych konsol. Prawdopodobnie będziemy go traktować jako jeden z pomniejszych atutów naszych kolejnych platform sprzętowych” – powiedział prezes firmy Nintendo.

Iwata uważa, że w przypadku 3DS-a firma Nintendo zbyt mocno skupiła się na promowaniu technologii 3D, zapominając o przedstawieniu klientom innych zalet konsoli przenośnej. Jednocześnie dalej jest zdania, że „ogólnie rzecz biorąc 3D jest lepsze od 2D”. Nie musimy się więc obawiać, że nagle deweloperzy przestaną wspierać ten efekt w grach na 3DS-a.

Dzisiejsza wypowiedź prezesa firmy Nintendo ma z pewnością duży związek z nienajlepszą sytuacją 3DS-a tuż po jego premierze. Choć w początkowym okresie konsola sprzedawała się dobrze, to bardzo szybko nastąpił jej nagły spadek popularności. Japoński koncern musiał ratować się dość drastyczną obniżką ceny, która spowodowała, że 3DS znowu cieszy się dużym zainteresowaniem. 28 lipca w Europie zadebiutuje 3DS XL, czyli większa wersja przenośnej konsoli, która została zapowiedziana w zeszłym miesiącu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.